Niemiecki dziennikarz atakuje premiera Viktora Orbana. Wzywa do rozbicia sojuszu Polski i Węgier: „To jest atak na fundament Europy”

Niemiecki dziennik „Süddeutsche Zeitung” zarzucił premierowi Viktorowi Orbanowi, że stawia się poza prawem. Redaktor w swoim artykule wezwał Unię Europejską do podjęcia zdecydowanych działań przeciwko Węgrom i Polsce.

„Istnieją grzechy i grzechy śmiertelne, występki i przestępstwa. Reakcja Viktora Orbana na orzeczenie Trybunału Sprawiedliwości w sprawie relokacji uchodźców jest grzechem śmiertelnym, jest europejsko-prawnym przestępstwem” – w takich dosadnych słowach Heribert Prantl ocenił stanowisko Węgier.

„Orbanowskie Węgry wymówiły najwyższemu sądowi UE posłuszeństwo prawne, odmówiły mu wszelkiego szacunku, akceptacji i uznania. Orban zarzuca sądowi złamanie prawa. To nie jest zwyczajna obelga, bluźnierstwo i prawna zniewaga, to nie jest tylko złe zachowanie, to jest atak na fundament Europy. Węgry sabotują europejską rację stanu” – dodał.

„Prawo konstytuuje UE jako wspólnotę. Europa jest wspólnotą prawa, a Trybunał (Sprawiedliwości) UE jest powołany do stanowienia prawa. Kto ignoruje to sądownictwo i dopuszcza się tym samym samosądu, ten zrywa ze Wspólnotą, stawia się ex lex, poza prawem” – zaznaczył.

„Czas pobłażliwości zgodnie z dewizją «mądrzejszy ustępuje» musi dobiec końca. (…) Ustępliwość byłaby nie głupotą, lecz rezygnacją z samego siebie” – stwierdził.

Według niego nadszedł czas na ofensywną obronę europejskich wartości.

Dziennikarz zajmuje stanowisko, w którym UE powinna wdrożyć przeciwko Węgrom postepowanie zgodnie z art.7: „Po pierwsze, stwierdzić ciężkie i stałe naruszenie praworządności, a po drugie, pozbawić Węgry prawa głosu w Radzie Europejskiej” – dosadnie podsumował.

Sojusz Polski i Węgier, według niemieckiego komentatora, powinien zostać rozbity poprzez „równoczesne i równoległe” uruchomienie postępowania przeciwko obu krajom. Dziennikarz podkreślił, że działanie przeciwko demokracji i praworządności staje się dużym zagrożeniem dla UE.

Viktor Orban w Radiu Kossuth zadeklarował: „Nigdy nie przyłożę ręki do tego, by Węgry stały się państwem imigracyjnym”.

Premier Węgier zajął twarde stanowisko, wypowiadając się w następujący sposób: „Musimy przyjąć orzeczenie do wiadomości, nie możemy bowiem naruszać fundamentów UE – a przestrzeganie prawa stanowi fundament Unii – ale jednocześnie orzeczenie to nie jest dla nas powodem do zmiany polityki odrzucania imigrantów”.

źródło: wpolityce.pl

8 Comments

Dodaj komentarz
  1. wpierw niech niemcy wyplaca nam 6.7 biliona dolarow!!! za napasc i zniszczenia wojenne za zabicie prawie 6 mln polakow!! a wtedy moga nam cos wytykac!! sad uni i cale rzady uni to robactwo lewackie ktore darzy do islamizacji europy darzy do wykorzenienia chrzescijanstwa , naprawde rece opadaja za sposob myslenia tych durnowatych ludzi

  2. Skandaliczne, ohydne. O jakich wartościach ten pan mówi!? Posłuszeństwo??? Dyktat ? Precz z takimi wartościami, które zniewalają narody. Dyktatura niemiec musi się wreszcie złamać i legnąć w gruzach. W innym przypadku będą ciemiężyć w imię chorych wartości bez WARTOSCI. Unia Europejska to humbug pod auspicjami zarannej gwiazdy !!! Czy rozumiesz co to znaczy ? Wiesz kto to zaranna gwiazda ? Poszukaj

  3. „Czas pobłażliwości zgodnie z dewizją «mądrzejszy ustępuje» musi dobiec końca. (…) Ustępliwość byłaby nie głupotą, lecz rezygnacją z samego siebie” – to niech UE przestanie pobłażać islamskim uchodźcom, bo ta ustępliwość jest rezygnacją z wartości europejskich i rezygnacją z naszej religii.

  4. A on tak naprawdę, czy tylko żartuje? I ciekawe, ile konkretnej kasy za to dostaje, bo tak za frico nie strzępiłby sobie przecież języka. Intratne stanowisko w jakimś wydawnictwie, czy prezesura w jakieś fundacji pod szyldem obywateli demokratycznych? Zapewne też Wiktor Urban strasznie się przejmuje wypocinami nawiedzonego niemieckiego gryzipiórka.

  5. Wydaje mi sie, ze Polacy jeszcze nie maja tak silnego kregoslupa aby udzwignac rozpad Europy, dlatego trzeba isc na kompromisy. Co pokarze przaszlosc to zobaczymy.

  6. Nie to KE stawia sie po za prawem !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Jak mozna uznac sad z luxemburga gdzie jest legalny raj podatkowy ,nadodatek nie sa w UE wiec jest niewazny ten sad !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.