Stefan Niesiołowski krytycznie o 500 plus: „TVP kłamie, że spadło ubóstwo, ja widzę mnóstwo żebraków na ulicy” [wideo]

Stefan Niesiołowski nie kryje swojej antypatii wobec PiS. Wypowiedział się w telewizji w sensie.tv i odniósł się ze zwątpieniem do programu 500 plus.

„Ostatnio w mediach pojawił się komunikat, że dzięki programowi 500+ spadło ubóstwo w Polsce i poprawiła się sytuacja materialna Polaków i coraz mniej osób korzysta z pomocy społecznej, jak pan to skomentuje?” – padło pytanie od dziennikarki.

„Ja tego nie potrafię skomentować, bo ja tych badań własnych nie prowadzę, jakie to media podały, pisowskie?” – zaczął niechętnie Niesiołowski.

Zobacz także:  Kto strzelał i być może ponownie postrzeli prezydenta?! Polacy nie będą zaskoczeni…

Gdy usłyszał, że chodzi o telewizję TVP, dodał:

„TVP, no wie pani, TVP nie jest medium wiarygodnym, w związku z tym ja wolę w ogóle nie komentować tego, to jest kłamstwo. Ja sądząc po liczbie żebraków, którzy do mnie podchodzą na Piotrkowskiej, sądząc po liczbie żebraków, których widzę nie zauważam jakiegoś spadku ubóstwa. Natomiast być może jednak te pieniądze wsiąkają w jakiś sposób w społeczeństwo i być może jest to na kredyt, jest to już oczywiście dużo mniej.

Zobacz także:  Tomasz Lis wściekły na opozycję: Nie zasługujecie ani na szacunek, ani na głos [foto]

Realnie wyliczył jakiś ekonomista, już nie pamiętam, że te 500+ jest w tej chwili warte 350. To jest już 1/3, ponieważ jest inflacja i traci na wartości, ale być może rzeczywiście dla pewnych środowisk jest to jakaś poprawa. Z mojej obserwacji życia, społeczeństwa, ubóstwa i z przykładami nędzy, z jaką się spotykam, nie jestem w stanie dostrzec spadku, ale to już by trzeba pytać jakiś niezależny ośrodek, który by to zbadał” – podsumował Stefan Niesiołowski.