Nowe wnioski na temat katastrofy smoleńskiej. Niektórzy przetrą oczy ze zdziwienia

Katastrofa Smoleńska

Ujawniono kolejne wnioski na temat katastrofy smoleńskiej. Dotąd – po blisko 8 latach od największej tragedii w historii powojennej Polski – nie wiedzieliśmy praktycznie nic.

O nowych ustaleniach przyjętych przez członków Podkomisji do Ponownego Zbadania Katastrofy Lotnicznej poinformowała rzeczniczka prasowa Marta Palonek. Jak tak naprawdę wyglądała katastrofa smoleńska?

Zobacz także:  Pogrom na opozycji: Troje posłów PO wykluczonych z klubu, Szóstka 'nowoczesnych' rozważa odejście z N, niejasna przyszłość Planu Petru [foto]

Podczas posiedzenia plenarnego Podkomisji do Ponownego Zbadania Katastrofy Lotniczej Frank Taylor, międzynarodowy ekspert z dziedziny badania wypadków lotniczych, po zapoznaniu się z materiałem dowodowym Podkomisji stwierdził, że „lewe skrzydło samolotu TU 154 M zostało zniszczone w wyniku eksplozji wewnętrznej”.

Dodatkowo orzekł, że „istniało kilka źródeł eksplozji: w skrzydle, slocie, a także w centropłacie, co potwierdziła analiza mechanizmu uderzenia drzwi w ziemię.

Zobacz także:  Antoni Macierewicz nie jest już Ministrem Obrony Narodowej. Nalegała na to ważna osoba w państwie

Wyjaśnił także stanowczo, iż „brzoza nie miała wpływu na pierwotne zniszczenie skrzydła”.

Wszystkie te wnioski zostały przyjęte przez członków Podkomisji i stanowią jedną z kluczowych konkluzji raportu technicznego – poinformowała Marta Palonek.