Olbrzymi sukces Prawa i Sprawiedliwości. Wygrają tym przyszłe wybory?

To może być największy sukces polskiego rządu. Poprzednie wybory w dużej mierze udało się wygrać dzięki programowi 500+.

Tym razem do zwycięstwa partię Jarosława Kaczyńskiego ma doprowadzić powrót Polaków z Wielkiej Brytanii.

Kilka(naście) lat temu kraj masowo opuściło wielu naszych rodaków. Jednak wedle badań portalu polishexpress.co.uk coraz większa ilość Polaków myśli nad powrotem do ojczyzny.

Aż 65% rozważa ponowne zamieszkanie w Polsce. W uzasadnieniu najczęściej wskazują programy 500+ oraz Mieszkanie Plus. Widać więc, że głównym czynnik stanowią lepsze zabezpieczenia socjalne.

źródło: polishexpress.co.uk, pikio.pl

12 Comments

Dodaj komentarz
  1. FAKE ALERT, to jakas glupia ankieta z LUTEGO 2016 roku, w pozniejszych artykułach na to samo pytanie proporcje są już zgoła inne. A już na pewno polishexpress nic nie mówi o 500+, kwocie wolnej (która przecież rośnie tylko dla najbiedniejszych, dla innych jest bez zmian lub jej nie ma, a to raczej osoby zarabiające więcej będą wracać), ani ułatwieniach dla przedsiębiorców (takich jak np. system SENT? gdzie przez pisaną na kolanie ustawę, polskie firmy transportowe mają extra koszty i problemy czy przetrzymywanie VATu by fajnie wyglądały statystyki). To już tylko wyobraźnia anonimowego autora

  2. To chyba dobrze świadczy zarówno o władzy jak i o obywatelach. Jak to mówi przysłowie. „Jaki Pan taki kram”. Tamta władza okrada swoich obywateli więc uciekli ci co mogli, mieli okazję. Teraz Pan dobry to i obywatel doceni:) BRAWO PIS:)

  3. Skazać zabrać majątek, i zabronić układom dalej egzystować. Trzeba zrobić takie prawo żeby było uczciwe. Np. Jeśli za kradzież 5tys. zł dostaje się rok do odsiadki. To powinno być tak, że taki Donaldi dostałby 20lat plus musi spłacić 10% tego co z jego winy wyparowało. Jedna taka osoba pójdzie siedzieć to reszta chociaż się zastanowi… Tak samo z gwałtem i pedofilią ściąć jaja i będzie spokój.

  4. Polskie rodziny również wracają masowo z Irlandii do kraju. Nie ma miesiąca żebym nie był na goodbye party…
    Dom mam wybudowany, zero kredytu, wolność… Zarobki jeszcze za niskie jak dla mnie. Muszę odłożyć i wtedy wracam. Jeszcze parę lat i mogę tyrać za normalną polską stawkę.

  5. Czyli widać za czym wyjechali do Anglii teraz jak mają im ograniczać to sobie o ojczyźnie przypomnieli, która dopiero teraz zaczęła dawać socjal

  6. Czyli widać za czym wyjechali do Anglii teraz jak mają im ograniczać to sobie o ojczyźnie przypomnieli, która dopiero teraz zaczęła dawać socjal

    • Poki co nie daja zarobkow minimalnych za ktore mozna przezyc na poziomie co w uk… Ten socjal to nic takiego specjslnego jak sie policzy ze to ok 130 e czyli tyle co w kazdym normalnym europejskim kraju …zeby placa i podatki byly na tym poziomie jak w starej europie to sama juz dawno bym tam byla spowrotem , a jeszcze dochodzi kwestia w miare spokojnego zycia bez INCYDENTOW….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.