Opozycja wyśmiana w 60 sekund. Minuta prawdy o ludziach, którzy nie mają szans na zdobycie władzy [wideo]

Grzegorz Schetyna opozycja

Wczorajszy dzień był jedną wielką klęską opozycji. Wielu sympatyków Nowoczesnej i Platformy Obywatelskiej nie wybaczy im nieobecności podczas ważnego głosowania.

Wczoraj w Sejmie głosowano nad liberalizacją ustawy aborcyjnej. Projekt przeszedłby do dalszych prac, jednak wielu posłów opozycji, a więc Nowoczesnej i Platformy Obywatelskiej… po prostu nie przyszło.

W TVP Info Maciej Chudkiewicz pokusił się o analizę obecnego wyglądu opozycji.

„Opozycja w Polsce jest w fatalnej kondycji tak naprawdę. W zasadzie ona przestaje istnieć. Istnieje jeszcze tylko dlatego, że w poprzednich wyborach parlamentarnych dostała się do Sejmu.

Dzisiaj jest w absolutnej, całkowitej rozsypce. Zupełnie nie ma na czym się oprzeć. To jest między innymi błąd taki, że ta opozycja, która jest w Polsce, nie ma żadnych wartości.

Zobacz także:  Jasna deklaracja profesora Chazana w kwestii aborcji. To zdanie rozwścieczy lewicę

To znaczy, ona nie opiera się na żadnych wartościach. I w zasadzie nie wiadomo, co ją spaja tak naprawdę. Próbuje na siłę szukać tych wartości i ponieważ wartości po prawej stronie są już zajęte przez partie koalicyjne, to próbuje się szukać tego po stronie lewej.

Tymczasem okazuje się, że są jeszcze ludzie, którzy mają jeszcze jakieś sumienia po tej stronie opozycyjnej, którzy zagłosowali przeciwko temu projektowi, wiedząc, że gdyby wszedł on do dalszej pracy w komisji, prawdopodobnie nie przeszedłby w tej kadencji. To byłaby tylko kolejna młócka, która wykorzystywałaby kwestię aborcji. Wszyscy by na ten temat dyskutowali, ale nic by z tego nie wyszło.

Zobacz także:  Paweł Zalewski obwinia PiS o pozycję Polski w Europie i porównuje ją do schorowanego bawoła [wideo]

Chodziło prawdopodobnie o to, aby pokazać, że jesteśmy partiami otwartymi, liberalnymi. Lewicowymi w pewnym sensie, co prawdopodobnie też nie wszystkim pasuje, jak się okazuje.

Zresztą też na przykład młodziutka posłanka Kinga Gajewska, która chodziła na »Czarne marsze«, robiła sobie zdjęcia z hastagiem »czarnyprotest«. Tymczasem wczoraj zagłosowała przeciwko skierowaniu tego projektu do dalszych prac. Hipokryzja po prostu wylewa się wszystkimi kanałami” – powiedział Maciej Chudkiewicz.