Opozycjoniści w 2016 roku przepowiadali, w jaki sposób będą wyglądały rządy PiS-u. Czy mieli rację?

Portal informacyjny niezlomni.com sprawdził, w jaki sposób opozycjoniści wyobrażali sobie rządy Prawa i Sprawiedliwości. Jak się okazuje, wróżby były dalekie od obecnej rzeczywistości.

Michał Piróg najbardziej obawiał się stanu wojennego: „Będziemy mieli tuż po szczycie NATO stan wyjątkowy w Polsce, czyli będziemy w stanie wojny. W kościołach zaczyna się namawiać do przemocy”.

Jacek Poniedziałek bał się wręcz chodzić do kościoła: „W tym roku na Wielkanoc nie wszedłem do kościoła. Obawiałem się spojrzeń i komentarzy tych ludzi. (…) Nigdy na ulicy nie czułem takiego lęku, jak dzisiaj, np. przechodząc koło kościoła”.

Najciekawiej wygląda wypowiedź Władysława Frasyniuka: „Mamy w Polsce stan wojenny. Jest zupełnie tak, jak po 13 grudnia ’81 roku. Ten stan wojenny wprowadził Jarosław Kaczyński. I teraz tylko od nas zależy, jak się zmobilizujemy, jak potrafimy być radykalni w ciągu najbliższego roku”.

Internauci są zdania, że mimo tak wielkich obaw i szumnych zapowiedzi tego, co nieuniknione, do stanu wojennego wciąż Polsce daleko.

źródło: niezlomni.com

Komentarze

Dodaj komentarz
  1. Do kościoła idę dla Chrystusa a nie dla ludzi. Jakbym się miała ludźmi przejmować to bym w ogóle nie wychodziła z domu. Jeśli ktoś się boi ludzi to życzę powodzenia. Ja jestem wdzięczna że to PIS wygrał. Pobieram 500 plus na dwoje dzieci. Dzięki tej pomocy nie musiałam się zastanawiać jak związać koniec z końcem. Mniej stresu i radość że mogę dzieciom dać to czego do tej pory nie mogłam kupić. Za rządów PO było mi ciężko. Cała wypłata szła na opłaty i marna egzystencja a ludzi jak ja jest mnóstwo w Polsce. Oni zadbali o najuboższych bo kierują się przykazaniami Bożymi. Po to ludzie którzy dbają tylko o bogatych. Ludzie biedniejsi dla nich nie istnieją

  2. Frasyniuk przecież to ten przemytnik ,posłuchajcie ci o nim mówi jego zięć ,a ten Poniedziałek to nie jest ten satyryk który jak zacznie dowcip opowiadać to nie wiadomo w którym miejscu się śmiać i tylko inni go biorą ze sobą i jeżdzi taka ofiara losu bo może by z głodu gamoni umarł ,bo nic innego nie umie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.