Paweł Zalewski obwinia PiS o pozycję Polski w Europie i porównuje ją do schorowanego bawoła [wideo]

Paweł Zalewski

Paweł Zalewski, poseł PO, w rozmowie z Piotrem Kraśko wyraził głębokie ubolewanie nad pozycją Polski w Unii Europejskiej. Określił ją nawet jako drastycznie niską, a wszystko za sprawą PiS. Jego zdaniem mniejsze kraje UE tworzą koalicje z większymi, by pożywić się polską częścią.

Paweł Zalewski określił, że dawniej była tygrysem Europy, a teraz jest jak schorowany bawół.

„Problem polega na tym, że polska pozycja w Unii Europejskiej jest tak drastycznie niska, że wszyscy już zapewnili sobie swój udział w tym torcie, włącznie z Bułgarią i Rumunią. I dzisiaj jest tak, że te mniejsze kraje z Europy Środkowej nie tworzą koalicji z Polską, tak jakby tego Polska chciała, aby walczyć o budżet dla Polski. Tylko tworzą koalicje z Niemcami, Francuzami i wielkimi krajami Unii Europejskiej, aby pożywić się polską częścią,aka jest prawda. Do tego doprowadziły dwuletnie rządy PiS-u” – powiedział polityk.

Zobacz także:  Niemcy robią wielkie oczy! Dowiedzieli się, co premier Polski powiedział w Brukseli

„Jest tak, że Polska, nie mając żadnej możliwości współpracy z Niemcami i Francuzami, bo siebie tej możliwości sama pozbawiła, liczy na to, że kraje Europy Środkowej będą współpracowały z nią. Dla tych krajów to Polska jest tym miejscem, w którym będą kompensowały straty dla nich, w ich funduszu rolnym, w ich funduszu spójności i strukturalnym. W związku z tym to Polska dzisiaj, która kiedyś była tygrysem Europy, zachowuje się jak taki schorowany bawół” – podsumował poseł.