Pawłowicz wściekła na posła mniejszości niemieckiej: Wracaj do Berlina! [WIDEO]

Krystyna Pawłowicz dostała w Sejmie prawdziwej furii. Do porządku musiał ją doprowadzać marszałek Sejmu.

W pewnym momencie podczas rozmów o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa głos zabrał Ryszard Galla, a więc poseł mniejszości niemieckiej.

Jego wypowiedź wybitnie nie spodobała się Krystynie Pawłowicz. Chodziło o to, iż poseł narzekał na to, że wedle ustawy sędziowie mieliby mieć wyłącznie polskie obywatelstwo.

„W imieniu Polski czy Berlina wyroki?” – zaczęła krzyczeć do Galli Pawłowicz. Posłanka dostała szału, musiał upominać ją marszałek Sejmu.

„Zapewniam panią, że to ja bronię polskiego honoru, a jak pani inaczej uważa, to niech to pani udowodni. Ja na razie Polsce wstydu nie przyniosłem, a pani tak” – powiedział Galla.

„Przynosi pan! Przynosi pan!” – nie dawała za swoje Pawłowicz.

„Pani poseł Pawłowicz krzyczała, że mam się wstydzić, i wysyłała mnie do Berlina. Jestem posłem od 12 lat, muszę powiedzieć, że taka sytuacja spotkała mnie po raz pierwszy. Zawsze staram się wypowiadać spokojnie i merytorycznie, nikt nie może mi zarzucić, że kogoś w sejmie obrażałem czy zaczepiałem. Ale pani poseł Pawłowicz, jak widać, nie wytrzymał nawet mój spokojny charakter” – skomentował na chłodno Galla.

źródło: gazeta.pl