Jaka piękna katastrofa! Lubnauer ZATOPI Nowoczesną jedną z pierwszych decyzji

Nowoczesna wpadła w poważne tarapaty finansowe. Już na samym początku, na skutek błędów w rozliczeniach wyborczych, straciła ogromną część subwencji, przysługujących partiom znajdującym się w Sejmie.

Lubnauer zapowiada audyt w Nowoczesnej, ale nie chce wprost obwiniać za kłopoty finansowe swego poprzednika Ryszarda Petru.

Już jakiś czas temu ówczesny lider Nowoczesnej prosił o dobrowolną wpłatę 10 złotych miesięcznie na konto partii. Cała akcja przebiegała pod hasłem „Zmień kraj. 10 PLN wystarczy”. Aby zebrać fundusze rozsyłano nawet ulotki z prośbą o wsparcie finansowe.

Zobacz także:  Ryszard Petru napisał list do swoich kolegów z partii - zdradza, jakie będą kolejne kroki

Widać tradycja rzecz święta, a Nowoczesna nadal jest w tarapatach i zjeżdża po równi pochyłej w dół. Jak donosi onet.pl, nowa przewodnicząca- Katarzyna Lubnauer, w piśmie do działaczy i sympatyków partii napisała:

„Mamy nowe otwarcie. Obiecuję, że w czasie swojej kadencji zrobię wszystko, by Nowoczesna stała się politycznym głosem polskiej klasy średniej, codziennie zdradzanej przez obecny rząd. Nie godzimy się ani na obecny nacjonalistyczny populizm, ani na powrót do bezideowości z ostatnich lat. Polacy zasługują na znacznie więcej. (…) Proszę Was o wsparcie finansowe naszej działalności. Każda, nawet niewielka wpłata ma znaczenie. Przekaż nam 10 zł lub inną kwotę, by pokazać, że popierasz Polskę Nowoczesną i mądrze zorganizowaną”.

Zobacz także:  Najskrytsze myśli Ryszarda Petru. Genialna parodia od Showmax [WIDEO]

Czy nie jest to czasami złamanie przepisów o finansowaniu partii politycznych? Jak twierdzi wicemarszałek Sejmu- Joachim Brudziński, klub poselski dostaje pieniądze z budżetu Kancelarii Sejmu na swoją działalność w Sejmie. Nie może zatem zbierać pieniędzy na działalność partii.

źródło: onet.pl, wpolityce.pl