PiS wyrzuca swojego posła z klubu. W internecie wrze

Prezydium klubu PiS zarekomendowało wydalenie posła Łukasza Rzepeckiego – poinformowała dzisiaj Beata Mazurek.

Łukasz Rzepecki to poseł, który zasłynął sprzeciwem wobec ustawy o podwyżce cen paliw wbrew PiSowi (który kilka dni później zmienił zdanie i z podwyżki się wycofał).

Kilka dni temu Rzepecki zagłosował za uchyleniem immunitetu partyjnemu koledze Dominikowi Tarczyńskiemu. Poseł uważa, że tym samym realizuje jeden z punktów programu PiS dotyczący likwidacji immunitetu formalnego.

– Chciałbym zaapelować z tego miejsca do posła Dominika Tarczyńskiego o to, żeby zrzekł się immunitetu – mówił poseł Rzepecki.

Chodzi o spór między Tarczyńskim a Marcinem Kierwińskim z PO. Polityk Platformy uważa, że został zniesławiony przez posła PiS, który kilka miesięcy temu zarzucił mu lobbing na rzecz Airbusa.

Zdaniem Rzepeckiego, tylko w ten sposób można wyjaśnić ewentualne powiązania Kierwińskiego z Airbusem. – Ta sprawa musi być i powinna być natychmiast wyjaśniona – przekonywał.

W reakcji na te słowa Łukasz Rzepecki został usunięty z komisji regulaminowej. Ma zostać dodatkowo usunięty z klubu parlamentarnego PiS.

– To zachowanie nie do przyjęcia. Kara jest za skandaliczne głosowanie w komisji i wypowiadanie się w mediach, które jest niezgodne z polską racją stanu – stwierdził Suski w rozmowie z TOK FM.

Internet zalała fala komentarzy dotycząca wydalenia posła Łukasza Rzepeckiego: