Pogrom na opozycji: Troje posłów PO wykluczonych z klubu, Szóstka ‚nowoczesnych’ rozważa odejście z N, niejasna przyszłość Planu Petru [foto]

Opozycja totalna

Dla totalnej opozycji nadszedł istny pogrom. Co prawda nie da się porównać ostatnich wydarzeń do zeszłorocznych afer ‚maderyckiej’ i fakturowej’, lecz nadal należy przyznać jedno – Kaczyński jak mało kto rozumie polityczną szachownicę.

Pogrom. Tym jednym słowem można opisać konsekwencję wczorajszego głosowania nad lewicowym, kontrowersyjnym projektem organizacji proaborcyjnych „Ratujmy Kobiety”. Aż 28 posłów PO i Nowoczesnej nie wzięło udziału w głosowaniu, choć jeszcze zaledwie kilka chwil wcześniej było obecnych na innych.

Zobacz także:  Czy Ryszard Petru to człowiek podstawiony przez Jarosława Kaczyńskiego?

W PO pojawiły się też trzy nazwiska, które zagłosowały przeciw lewicowemu projektowi. Byli to: Joanna Fabisiak, Marek Biernacki i Jacek Tomczak. Wszyscy ze względu na złamanie dyscypliny partyjnej zostali wykluczeni z klubu Platformy Obywatelskiej.


Jakby tego było mało, „Rzeczpospolita” podała, że sześcioro posłów Nowoczesnej już teraz zapowiedziało, że rozważają odejście z klubu Lubnauer. Chodzi o Joannę Scheuring-Wielgus, Adama Szłapkę, Paulinę Hennig-Kloskę, Monikę Rosę, Krzysztofa Mieszkowskiego i Joannę Schmidt. Spekuluje się, że kierunkiem migracji polityków będzie nowa inicjatywa odsuniętego od N Ryszarda Petru. Czy w związku z tym Plan Petru stanie się autonomiczną i samodzielną siłą na scenie politycznej – tego jeszcze nie wiemy.

Zobacz także:  Odgłosy kopulacji i wycie pod Sejmem? Wiemy, jak było naprawdę na wieczornym proteście feministek [wideo]

„Chcę dać miesiąc na przemyślenie swoich błędnych decyzji, na wrócenie do wartości, których przestrzegaliśmy. Podjęłam decyzję, aby w sposób symboliczny zawiesić swoje członkostwo w Nowoczesne” – powiedziała Scheuring-Wielgus. Wezwała także do podjęcia dyskusji, „po co powstała Nowoczesna”.

źródło: wiadomosci.gazeta.pl