Polska komisarz KE domaga się kar dla Polski za wycinkę drzew i… przy okazji niesamowicie się ośmiesza [WIDEO]

Komisja Europejska zaapelowała do Trybunału Sprawiedliwości w Luksemburgu o nałożenie na Polskę kar okresowych. Powodem miała być wycinka drzew w Puszczy Białowieskiej. 

Polska komisarz, Katarzyna Herman, nie potrafiła jednak poprawnie sformułować swoich żądań.

Artur Stelmasiak skomentował jej wystąpienie następująco: „Przedstawicielka Komisji Europejskiej Katarzyna Herman sama nie wiedziała, po co przyjechała do Luksemburga, by stanąć jako oskarżyciel przed Trybunałem Sprawiedliwości UE. Ale wiceprezes TS wyciągnął do niej pomocną dłoń i sam zasugerował, by kobieta (Polka) się nie męczyła i podpowiedział jej, by zażądała kary finansowych dla swojej Ojczyzny”.

„Pełne kuriozum, bo pani z KE zażądała sankcji, ale nie bardzo wiedziała jakich. Sędzia okazał się ostrzejszy i bardziej precyzyjny od oskarżyciela…” – podsumował dziennikarz „Tygodnika Katolickiego Niedziela”.

Warto również przytoczyć przekaz RMF FM: „Pełnomocniczka KE była kompletnie nieprzygotowana, myliła regulamin Trybunału z traktatami Unii Europejskiej. Początkowo wcale nie chciała wnioskować o kary dla Polski” – czytamy.

Zobacz także:  Ważna postać Platformy kompletnie odleciała. Wie, skąd wysokie poparcie PiS-u

„To wiceprezes Trybunału Antonio Tizzano naprowadzał ją na trop. Uświadomił jej, że może już dzisiaj wnioskować o kary dzienne za niewykonanie decyzji Trybunału z lipca o zakazie wycinki. nawet wówczas wnioskowała o sankcje a nie o kary okresowe. I znowu wiceprezes sugerował jej właściwe rozwiązanie. Wiceprezes Trybunału zaprzeczył więc zasadzie bezstronności. Polska oprotestowała ten wniosek” – informuje stacja.

Sędzia Europejskiego Trybunału żąda kary dla Polski – tak wygl…

Sędzia Europejskiego Trybunału żąda kary dla Polski – tak wygląda pogrzeb praworządności w UE Czyli zlepek informacji z różnych stacji telewizyjnych… Przedstawicielka Komisji Europejskiej sama nie wiedziała, po co przyjechała do Luksemburga, by stanąć jako oskarżyciel przed Trybunałem Sprawiedliwości UE. Ale wiceprezes TS wyciągnął do niej pomocną dłoń i sam zasugerował, by kobieta (Polka) się nie męczyła i podpowiedział jej, by zażądała kary finansowych dla swojej Ojczyzny. Pełne kuriozum, bo pani z KE zażądała sankcji, ale nie bardzo wiedziała jakich. Sędzia okazał się ostrzejszy i bardziej precyzyjny od oskarżyciela… Ten film to zlepek informacji z tego skandalicznego wydarzenia i chyba pogrzebu praworządności w Unii Europejskiej…. Od kiedy to sędzia podpowiada prokuratorowi, by zażądał wyższej kary niż sam o nią apelował? Tak na marginesie to nawet Polsat w głównym wydaniu Wydarzeń mówił, że min. Szyszko był świetnie przygotowany i rozjechał swoich oponentów…. Tylko TVN pozostał wierny Gazecie Wyborczej, której dziennikarze przebrali się za ekologów, by udawać spontaniczny protest przed Ministerstwem Środowiska. #Puszcza #ŻywaPuszcza #PuszczaPiałowieska

Posted by Artur Stelmasiak on Monday, September 11, 2017

 
źródło: facebook, fanpage: Artur Stelmasiak, niezlomni.com