Polski poseł pozamiatał towarzystwo! Szczególnie zszokowani byli Niemcy [WIDEO]

Angela Merkel

RADA EUROPY. Niemały szok przeżyli zachodni dygnitarze – szczególnie delegaci z Niemiec – gdy poseł Prawa i Sprawiedliwości wygarnął m.in. Angeli Merkel to, co czuje wiele krajów Europy środkowo-wschodniej, ale często boją się o tym otwarcie mówić.

Ostatnimi czasy politycy z Polski przecierają szlaki. Nie mają już kompleksów przed mówieniem do zachodnich przywódców wprost, bo ton dyplomatyczny dawno już nie działa.

Dominik Tarczyński z Prawa i Sprawiedliwości słynie z ostrego języka i spontanicznego wypowiadania (jak również twittowania!) swoich myśli – nawet jeśli dla wielu są one kontrowersyjne. A podwójne standardy Brukseli i Berlinowi poseł Tarczyński wypomniał tak:

„Angela Merkel nie miała prawa podjąć decyzji o tym, aby przyjąć nielegalnych imigrantów bez zgody parlamentu. Taką zgodę wydała, łamiąc tym samym konstytucję i prawo. RE wielokrotnie zajmowała się kornikiem drukarzem oraz innymi elementami „zagrażającymi” demokracji w Polsce, a nie zajmowała się tak ważnymi decyzjami, jakie podjęła Angela Merkel i jej rząd, które zaważyły o życiu wielu Europejczyków. Chciałbym, aby przedstawiciele rządu niemieckiego wytłumaczyli, dlaczego złamali prawo niemieckie, europejskie i konstytucję. To jest bardzo ważne ze względu na śmierci, które zostały dokonane przez nielegalnych imigrantów, nazywanych uchodźcami”.

Polak zapytał też, dlaczego europejskie instytucje zajmują się wycinką drzew w Polsce, a nie stanem wyjątkowym we Francji, burdach w Katalonii czy mordami i gwałtami, których tzw. uchodźcy dopuszczają się na zachodzie.

O tym, że rozporządzenie Angeli Merkel ws. masowego przyjmowania w granice UE imigrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu łamie europejskie prawo, zrobiło się głośno po niedawnej publikacji „Die Welt”.

Gazeta poinformowała o powstaniu specjalnej komisji w Bundestagu, przed którą prawdopodobnie tłumaczyć się będzie kanclerz Angela Merkel.

10 Comments

Dodaj komentarz
    • Nie masz pojęcia o tej polityce, więc po co się wypowiadasz. UE z tamtych czasów różni się od teraźniejszości. W czasach przyjęcia Polski, UE dbała o interesy członków, starała się równać poziom. Teraźniejszość jest taka, że Niemcy, Francja robią wszystko, by brzemię II wojny światowej zatrzeć, by wszystko zostało im wybaczone. Także, by mogli nazywać taką Polskę, która ucierpiała najwięcej podczas ostatnich stuleci można było przypiąć łatkę złego narodu. Niemcy już w różnych sferach, w różnych sytuacjach śmią nazywać polaków nazistami, bo nie przyjmujemy biednych uchodźców. Przez Europę płynie rzeka ogłupienia i to widać nawet na twoim przykładzie, jesteś jak te ptaki i ryby co masowo umierały, wodne ssaki co wypływały na plażę, by popełnić samobójstwo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.