Prokuratura wkroczyła do stodoły ministra Szyszki! Nowoczesna zadaje pytania

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie wyprawionej skóry rysia, która znajduje się w posiadłości ministra środowiska Jana Szyszki w Tucznie.

– Na wniosek prokuratury policja wszczęła dochodzenie z artykułu 127 a ustęp 1 „Ustawy o ochronie przyrody” mówiącym o odpowiedzialności karnej za naruszenie zakazów lub niedopełnienie obowiązków w zakresie ochrony przyrody. Prowadzone dochodzenie ma na celu ustalenie czy zostały wypełnione znamiona czynu zabronionego – wyjaśnił prokurator.

– Czy pan minister sam zastrzelił tego rysia? – takie pytanie padło na konferencji Nowoczesnej. Zadała je należąca do Nowoczesnej Ewa Lieder. Ugrupowanie sprawę skóry rysia, którą Jan Szyszko posiada w swoim domu w Tucznie uważa za „bulwersującą” i nie chce pozostawić jej bez wyjaśnienia.

„Mamy nadzieję, że ta sprawa zostanie szybko wyjaśniona. To jest bulwersujące, że osoba, która jest ministrem ochrony środowiska, mogła się dopuścić przestępstwa, zabijając zwierzę, które jest pod ścisłą ochroną” – komentował poseł Nowoczesnej Jerzy Meysztowicz

Rysie pozostają po ochroną od 1995 roku, są ważnym elementem ekosystemu, wpływają na liczebność innych gatunków. Jest ich coraz mniej a to oznacza, że zastrzelenie okazu jest niezgodne z prawem.

Jeśli więc Jan Szyszko faktycznie sam zapolował na owego rysia, zdaniem posłów Nowoczesnej, nie powinien zajmować się sprawami ochrony środowiska.

– Oczekujemy od pana ministra, żeby nam opowiedział na pytanie, od kiedy jest właścicielem tej skóry i w jakich okolicznościach została ona nabyta. Czy pan minister sam zastrzelił tego rysia? – pytała posłanka Lieder.

Piotr Łosiewski z Prokuratury Rejonowej w Wałczu poinformował, że prowadzone jest już dochodzenie w tej sprawie.

– Na wniosek prokuratury, policja wszczęła dochodzenie z artykułu 127 a ustęp 1 Ustawy o ochronie przyrody mówiącym o odpowiedzialności karnej za naruszenie zakazów lub niedopełnienie obowiązków w zakresie ochrony przyrody. Prowadzone dochodzenie ma na celu ustalenie, czy zostały wypełnione znamiona czynu zabronionego – zapewnił.

kresy.pl

10 Comments

Dodaj komentarz
  1. mogę mieć każdą skórę jaką chce… W internecie można kupić wszystko… a mówienie, że ktoś zabił bo ma skórę jest śmieszne… Czy za komorowskim myśliwym z zamiłowania też chodzili? ciekawe jakie trofea on ma w domu

  2. tępactwo lewackie nie przewiduje innych możliwości. 1/ Min Szyszko uprowadził rysia z hodowli Rysia Peplu i go wyprawił na skórkę do sypialni 2/ W hodowli rysia u Rysia Peplu zdechł ryś i go wyprawili. Po czym skórkę rysia sprzedali na targu, a pieniądze poszły na Maderę. A Szyszko kupił skórkę od pasera. Ot co , ten tego…

  3. Mafiozy nie maja czego sie czepic to wynalezli problem skory i juz zaczynaja nekac
    madrego prawdziwie Polskiego minstra . Bedziemy Cie bronili Panie minstrze Szyszko i zadna
    zydoska kanalia nie zdola nas do tego zniechecic lub Ciebie osmieszyc . Czesc i Cwala
    Polskim Bohaterom , Amen . …………………..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.