Putin ujawnił kto ma bombę wodorową!

Bomba atomowa

Z ostatnich informacji wynika, że od 2001 roku Władimir Putin zapewniany był przez Kim Dzonga Il, że Pjongjang zdobędzie broń jądrową. Prezydent przyznał, że jest to bezskuteczne stosowanie sankcji wobec Korei Północnej.

Sprawa wyszła na jaw podczas forum energetycznego w Moskwie. Putin przyznał się do wizyty w Korei za panowania poprzedniego przywódcy.

– Jeszcze wtedy powiedział mi, że mają oni bombę atomową. Co więcej, mówił, że za pomocą dość prostych zestawów artyleryjskich łatwo osiągną Seul – powiedział Putin.

Zwrócił jednak uwagę na to, że minęło kilkanaście lat, a sankcje stosowane wobec Korei Północnej są nieskuteczne. Trzeba szukać innych rozwiązań.

– Zamiast bomby atomowej mają teraz wodorową, zamiast prostych systemów artyleryjskich, rakiety średniego zasięgu – ujawnił Putin.

Korea przyznała, że we wrześniu skończyły się próby ładunków wodorowych. Mają być użyte do międzykontynentalnych pociskach balistycznych ICBM. Próby nuklearne wzbudziły sprzeciw wśród innych państw.

Rada Bezpieczeństwa ONZ zaostrzyła więc sankcje wobec Korei. Zakazano eksportu tekstyliów i ograniczono dostawy paliw do tego kraju.To już dziewiąta rezolucja RB ONZ w sprawie sankcji wobec Korei Północnej. Pierwsza miała miejsce w 2006 roku.