Ranking 10 największych banków w Polsce

Bank Pekao Sanok Kościuszki / Grzegorza Street, autor: Lowdown

Obsługują zarówno klientów indywidualnych jak i biznesowych. Stale zyskują na popularności. Oto lista 10 największych banków w Polsce pod względem wartości aktywów.

Polski: Ulica Wielka 8 w Poznaniu- Raiffeisen POLBANK autor: Koefbac

10. Raiffeisen Polbank

Raiffeisen Polbank to spółka akcyjna działająca od 1991 roku. Siedziba banku znajduje się w Warszawie. Należy do austriackiej grupy Raiffeisen Bank International AG.

Raiffeisen Polbank ma szeroką ofertę dla małych i średnich firm oraz polskiej klasy średniej. Ofertę produktów kieruje również dla dużych przedsiębiorstw. Aktywa banku w 2016 roku wyniosły 53,26 mld. Prognoza na rok 2017 jest raczej ujemna. Wyniosła 46,38 mld.

AliorBank autor: Marcin Drozd

9. Alior Bank

Alior Bank SA to spółka akcyjna, która swoją działalność rozpoczęła w 2008 roku. Jej siedziba znajduje się w Warszawie. Bogata oferta banku skierowana jest zarówno do klientów indywidualnych, jak i biznesowych.

Bank staje się coraz bardziej popularny. Z jego usług korzysta już 4 mln klientów. Aktywa banku w 2016 roku wyniosły 61,21 mld. W 2017 roku pojawiła się tendencja wzrostowa. Może wynieść nawet 62,47 mld.