Po rekonstrukcji. PiS zdradza, co dalej z Antonim Macierewiczem

Antoni Macierewicz

Prezydent Andrzej Duda na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego powołał we wtorek nowych członków Rady Ministrów. Nowym ministrem finansów została Teresa Czerwińska, a ministrem inwestycji i rozwoju został Jerzy Kwieciński. Dotychczas resortami finansów i rozwoju kierował Mateusz Morawiecki. Co z Antonim Macierewiczem?

Prezydent powołał Jadwigę Emilewicz na ministra przedsiębiorczości i technologii, Jacka Czaputowicza na szefa MSZ, a Łukasza Szumowskiego na ministra zdrowia. Zastanawia jednak dalej kwestia Antoniego Macierewicza.

Zobacz także:  Jest nowy sondaż! Opozycja może się już pakować

Mariusz Błaszczak, który dotychczas pełnił funkcję ministra spraw wewnętrznych i administracji został powołany na ministra obrony narodowej; nowym szefem MSWiA został dotychczasowy wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński.

Na funkcję ministra środowiska powołany został Henryk Kowalczyk, który wcześniej był przewodniczącym Komitetu Stałego Rady Ministrów.

Andrzej Adamczyk został powołany na ministra infrastruktury; wcześniej pełnił funkcję ministra infrastruktury i budownictwa.

Zobacz także:  Tomasz Lis wściekły na opozycję: Nie zasługujecie ani na szacunek, ani na głos [foto]

Dziś rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości Beata Mazurek, zapytana, co dalej z byłym już ministrem obrony Antonim Macierewiczem, odpowiedziała: – To jest pytanie do Antoniego Macierewicza, ewentualnie do osób, które chcą go gdzieś zagospodarować.

Pojawiły się natomiast informacje, czego nie zanegował żaden z polityków związanych z obecnym rządem, że Macierewicz zostanie marszałkiem Sejmu.