Cimoszewicz wyśmiał pomysł reparacji wojennych dla Polski. Przecież dostaliśmy już 20% terytorium Niemiec

Reparacje wojenne

Włodzimierz Cimoszewicz podczas swojego występu w TVN24 miał sporo do zarzucenia Jarosławowi Kaczyńskiemu. Wyśmiał między innymi reparacje wojenne dla Polski.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości podczas swojego wystąpienia w Dniu Niepodległości powiedział: „Francuzom zapłacono, Żydom zapłacono, wielu innym narodom zapłacono za straty, które ponieśli w II wojnie światowej, Polakom nie”. Z tego też powodu Kaczyński zamierza ubiegać się o reparacje wojenne od Niemców.

Zobacz także:  W Brukseli padły przełomowe słowa! Polska już poza UE?

Ten pomysł wyśmiewa jednak Cimoszewicz. Uważa on, że prezes PiS okłamuje Polaków i postępuje niemoralnie.

„20 procent przedwojennego terytorium niemieckiego stało się częścią polskiego terytorium. Jest kłamstwem, że przynajmniej częściowo zadane nam okrutne straty i krzywdy nie były rekompensowane” – zarzucał Kaczyńskiemu były premier.

Zobacz także:  Krzysztof Karoń ostro o Unii Europejskiej i likwidacji suwerennych państw: 'To projekt komunistycznego państwa europejskiego' [wideo]

Na koniec Cimoszewicz stwierdził, że prezes PiS buduje hipernacjonalistyczne państwo: „Mówi Polakom, że jesteśmy narodem, członkowie którego z chwilą urodzenia są lepsi od innych i mają szczególny tytuł na przykład do leczenia chorej Europy”.

źródło: tvn24.pl