Prawdziwy wizjoner, który zmienia świat. Rewolucyjne pomysły Elona Muska

Elon Musk

Elon Musk urodził się w RPA. Ten przedsiębiorca i filantrop jest twórcą bankowości internetowej, firm produkujących samochody elektryczne, rakiety kosmiczne.

Jego majątek szacuje się na 13,1 mld USD. Musk ma wiele innowacyjnych planów i pomysłów. Przedstawiamy 10 najciekawszych z nich.

1. Rakieta wielokrotnego użytku

Transport kosmiczny jest bardzo drogi. Elon Musk zaradził temu problemowi. Statek, który zbudowała jedna z firm miliardera jest odpowiedzią na dylematy w tej dziedzinie.
Jest w stanie polecieć w przestrzeń kosmiczną, a następnie powrócić do atmosfery.

Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby mógł ponownie wzbić się w kosmos. Rakiety, które były do niedawna produkowane, nie wracały na Ziemię w całości. Już w przestrzeni kosmicznej pozbywały się swoich części, a potem kończyły w oceanie.

Dla Elona Muska nie są to puste słowa. Zakończył już prace nad ambitnym projektem i rakiety wielokrotnego użytku stały się faktem.

Autor zdjęcia: Camilo Sanchez

2. Hyperloop

W głowie Elona Muska pojawił się doskonały pomysł na środek transportu. Wymyślił tak zwany „Hyperloop” czyli „piąty środek transportu”. Sam twórca jest zdania, że podróż byłaby podobna do podróży samolotem, jednak czas byłby o wiele krótszy. Przemieszczenie się przykładowo z Los Angeles do San Francisco trwałoby 35 minut, za bilet wart jedyne 20 dolarów.

„Byłoby początkowe przyspieszenie, a kiedy już złapałby prędkość, nie dałoby się odczuć żadnej prędkości. Podróż przebiegałaby naprawdę gładko, pasażer czułby się jakby siedział na poduszce powietrznej” – tak Musk wypowiedział się o swoim pomyśle.

Przewidywany koszt projektu to około 6 mld USD. Przedsiębiorca gotów jest pokryć go nawet z części własnych środków.

„Chciałbym doczekać momentu, kiedy ta wizja się spełni” – dodał Musk.