Rosyjska dziewczyna składa Kałacha szybciej, niż Ty ściągasz piosenkę z Internetu [WIDEO]

Rosja znana jest ze swojej agresji, brutalności, zamiłowania do wojska i polityki obronności. To, co jednak widać na poniższym filmie, robi wrażenie nawet jak na standardy rosyjskie.

Na filmie widzimy, jak młoda dziewczyna z Rosji, robiąc to na czas (i zapewne na ocenę), rozbiera, a następnie składa ponownie w całość legendarnego „Kałacha”, czyli „automat Kalasznikowa” lub po prostu „AK-47”.

Nie jest to pierwszy tego typu film nakręcony na terenie Federacji Rosyjskiej. Wcześniej już kilkakrotnie pojawiały się nagrania pokazujące nawet 14-letnie dzieci z zadziwiającą wprawą rozkładające, a następnie składające z powrotem pistolety i Kałasznikowy.

Zobacz także:  Rosja to stan umysłu. Batman bije Spider-mana, ale ratuje go Święty Mikołaj [WIDEO]

Czemu Rosja masowo uczy w szkołach swoje dzieci rozkładania i składania broni? Robi to po to, by w razie ataku obcego wojska na kraj mieć ludzi, którzy mają jakieś pojęcie o broni. A z takich ludzi w znacznie krótszym czasie można zrobić żołnierzy niż z osób, które wcześniej kontaktu z bronią nie miały lub ich kontakt był rzadki i powierzchowny.

Osoba potrafiąca szybko rozłożyć i złożyć Kałasznikowa zna tę broń, nie boi się jej, potrafi ją po zacięciu rozłożyć, wyczyścić i doprowadzić w ten sposób do ponownej funkcjonalności.

Różnica między Polską a Rosja jest więc w tej kwestii ogromna. W Polsce większość uczniów broń poznaje w szkole na obrazkach, a jedynie szczęściarze dostępują zaszczytu, by strzelić raz czy dwa z karabinku sportowego KBKS.

Zobacz także:  Putin zabrał głos w sprawie katastrofy smoleńskiej. Ta wypowiedź nie spodoba się Polakom

W związku z tym Wojciech Cejrowski kiedyś powiedział, że jakby wojsko rosyjskie wkroczyło do Polski i z ich czołgu spadłby na polską ulicę Kałasznikow, to u nas młodzi by nawet nie wiedzieli, co z nim zrobić.