Ryszard Czarnecki ostro krytykuje Donalda Tuska: „Jest śmierdzącym leniem” [WIDEO]

Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego krytycznie ocenił pracę szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska. Ryszard Czarnecki w ubiegłą niedzielę był gościem klubu Gazety Polskiej w Chicago.

Na Twittera wrzucono nagranie ze spotkania, na którym europoseł wyraziście skomentował pomysł połączenia funkcji szefa Rady Europejskiej oraz przewodniczącego Komisji Europejskiej.

„Uważam, że to co mówi Juncker jest oceną pracy, albo jej braku, Donalda Tuska, który jest, przepraszam bardzo, śmierdzącym leniem. W porównaniu z Hermanem Van Rompuyem (były szef RE) nic nie robi. Van Rompuy był bardzo aktywny, miał różne pomysły. Osobiście się z nim nie zgadzam i PiS też nie, ale miał idee, pomysły. Czy państwo mogą wymienić jakikolwiek pomysł Donalda Tuska na przyszłość UE?” – stwierdził Czarnecki.

Zobacz także:  MEGA MOCNE przemówienie Kaczyńskiego z okazji rocznicy 13 grudnia. Dostało się Mazgule [WIDEO]

Ryszard Czarnecki skomentował również wypowiedź Jean-Claude Junckera z ubiegłego tygodnia.

„Sytuacja, w której szef Komisji Europejskiej, pochodzący z tej samej rodziny politycznej (Europejskiej Partii Ludowej), co przewodniczący Rady Europejskiej domaga się likwidacji tego stanowiska, jest bardzo wymownym podsumowaniem działalności lub braku działalności pana przewodniczącego Tuska” – powiedział europarlamentarzysta PiS-u.

Jego zdaniem Donald Tusk nie przedstawił żadnych konkretnych wizji i rozwiązań, podczas gdy Unia jest w największym kryzysie w swojej historii.

Zobacz także:  Tusk napisał list do Morawieckiego. Wkurzyła go rekonstrukcja rządu?

Na nagraniu powtórzył też swoją wypowiedź na temat inicjatywy Donalda Tuska. Dotyczyła ona negocjacji ws. pozostania w UE Wielkiej Brytanii. Dzięki niej Tusk „stał się twarzą Brexitu”.

źródło: twitter.com, profil: Andy Letkiewicz, wiadomości.wp.pl