Ryszard Petru przestał być szefem Nowoczesnej. To koniec

Przed chwilą zakończyły się wybory nowego przewodniczącego Partii Nowoczesna. Zwyciężył nie skompromitowany Ryszard Petru, który miał być twarzą nowej partii i jej koniem pociągowym, tylko Katarzyna Lubnauer.

Ryszard Petru odchodzi. Jego miejsce zajęła Katarzyna Lubnauer, która urodziła się w 1969 roku w Łodzi. Na Uniwersytecie Łódzkim studiowała matematykę i ukończyła te studia z tytułem magistra w 1993 roku.

Zobacz także:  Andrzej Duda niszczy opozycję w Sejmie. Mamy dość zdrad narodowych [WIDEO]

Ryszard Petru Katarzyna Lubnauer

Początkowo w jednym z liceów ogólnokształcących pracowała jako nauczycielka. Po jakimś czasie została jednak wykładowcą akademickim na Uniwersytecie Łódzkim.

W roku 2001 Wydział Matematyki Uniwersytetu Łódzkiego przyznał jej tytuł doktora nauk matematycznych. Specjalność, jaką wybrała Lubnauer, to teoria prawdopodobieństwa.

Katarzyna Lubnauer od 1993 roku była członkiem Unii Demokratycznej. Następnie od 1994 roku należała do Unii Wolności.

Zobacz także:  Wściekły Ryszard Petru chciał wyrwać Lubnauer rękę ze stawu [WIDEO]

Nie udało jej się dostać do Sejmu w wyborach parlamentarnych w 2001 i 2005 roku. W wyborach parlamentarnych w roku 2015 Katarzyna Lubnauer startowała z pierwszego miejsce partii Nowoczesna w okręgu łódzkim. Udało jej się zostać posłem VIII kadencji sejmu z wynikiem 18,549 głosów.