Petru ostrzega, że bez niego Nowoczesna zdechnie z głodu [WIDEO]

Pełna nazwa partii Nowoczesna do niedawna brzmiała ‚Nowoczesna Ryszarda Petru’. Było tak, ponieważ Petru pełnił funkcję przewodniczącego ugrupowania. Obecnie utracił to stanowisko na rzecz Katarzyny Lubnauer.

Czasy jednak się zmieniają. Petru po niezliczonych kompromitacjach medialnych i niemalże całkowitej utracie zaufania społecznego przegrał głosowanie na przewodniczącego partii z Katarzyną Lubnauer.

Pytanie jednak co z długami Nowoczesnej? Partia nie dość, że ma w banku zaciągnięty duży kredyt, to na dodatek przez błędny przelew męża posłanki Kamili Gasiuk-Pihowicz straciła dofinansowanie z budżetu państwa.

Zobacz także:  Zagrożone nie tylko kobiety. Facet na proteście KOD łapie dziennikarza za jaja [WIDEO]

Teraz, z poniższego filmu można się dowiedzieć, że to właśnie Petru jako jedyny w Nowoczesnej zdobywał pieniądze na codzienne funkcjonowanie partii i spłacanie kredytu.

„Tworząc te partię, większość osób znam. Znam jej słabości. Wiem, jaką słabością jest problem finansowania na bieżąco. No bo przypomnę – był ten słynny przelew, który był błędny” – powiedział były przewodniczący Nowoczesnej.

„No i od dwóch lat staram się. Pozyskałem pieniądze na finansowanie kampanii wyborczej. Ponad 9 milionów złotych. A teraz na bieżąco od dwóch lat pozyskuje finansowanie na to, żeby partia funkcjonowała. Ważne jest to, żeby inni kandydaci też mieli świadomość, jak ważne to jest wyzwanie. O co delikatnie też do nich apeluje” – zakończył Petru.