Będzie mega transfer! Upokorzony Petru szybko znalazł pocieszenie

Ryszard Petru przeżywa trudne chwile. Najpierw został ograny przez kobiety w swojej własnej partii, której jest oficjalnym twórcą. Później zawiadomienie do prokuratury w jego sprawie złożył sam minister Błaszczak (więcej).

Nikt nie ma wątpliwości, że wydarzenia minionych dni ostatecznie potwierdzają, iż w wyścigu o miano lidera opozycji Ryszard Petru został daleko w tyle, bez realnych szans na doścignięcie czołówki.

Katarzyna Lubnauer odebrała mu przewodnictwo w Nowoczesnej, co – nawet według przychylnych Ryszardowi Petru ekspertów – skreśliło go politycznie.

Były szef Nowoczesnej nie składa jednak broni i – wszystko na to wskazuje – znajdzie pocieszenie w nowej partii. Będzie to polityczny transfer roku, bo paradoksalnie nawet przejście Zbigniewa Gryglasa do obozu Zjednoczonej Prawicy nie zdziwiło środowiska aż tak. Gryglas przynajmniej „rokował”.

Zobacz także:  TVP Info nabija się z senatora PO. Genialne nawiązanie do filmu 'Maska' [WIDEO]

Petru ma dołączyć do partii, której przewodzi człowiek jeszcze kilka dni temu będący jego politycznym wrogiem. Mowa oczywiście o Platformie Obywatelskiej Grzegorza Schetyny. Nowoczesna miała się być o samorządy z PO i PiS, co hucznie zapowiadał sam Petru. Teraz jednak najprawdopodobniej dołączy do wrogiego niegdyś obozu, czego nie wyklucza sam Schetyna.

– Katarzyna Lubnauer nie była faworytem. To było zaskoczenie – mówi Grzegorz Schetyna w rozmowie z Wyborczą o rewolcie w Nowoczesnej. Jest gotowy usiąść z nową przewodniczącą do rozmów o porozumieniu w Warszawie, ale zaraz dodaje, że efekt będzie taki sam. Justyna Dobrosz-Oracz zapytała szefa PO czy byłby gotów przygarnąć Ryszarda Petru? – Ja nie wiem czy on chce… On jest mentalnie nowoczesny – stwierdził. Następnie dodał, że „po ludzku mu współczuje”. W kuluarach jednak o sprawie się mówi, a i mało kto ma wątpliwości, że mający instynkt lidera Petru nie będzie mógł pogodzić się z rolą „rezerwowego” pod Katarzyną Lubnauer.

Zobacz także:  Protestujący skompromitowali się pod Sejmem! Policjanci umierali z zażenowania [WIDEO]

Schetyna w rzeczonym wywiadzie wypowiadał się o Petru w sposób stonowany, a nawet ciepły – czego dotąd raczej nie zdarzało nam się obserwować. Jeśli ten polityczny hit okaże się prawdą, to na linii PO-Nowoczesna może być naprawdę gorąco.