Ryszard Petru napisał list do swoich kolegów z partii – zdradza, jakie będą kolejne kroki

Ryszard Petru nie składa broni. Polityk po przegranych wyborach postanowił napisać do swoich kolegów list.

Jak podaje portal 300polityka, treść listu Ryszarda Petru brzmi następująco:

„Drodzy Nowocześni,

dziękuję za wiele głosów wsparcia, które otrzymuję. Po wewnętrznych wyborach czuję się politykiem bardziej doświadczonym i gotowym na stojące przed nami wyzwania. A doświadczenie i gotowość do działania są kluczowe w polityce.

Nie mam wątpliwości, że droga, którą powinniśmy podążać to droga powstrzymania PiS i współpracy z ugrupowaniami opozycyjnymi. Ważniejsza bowiem od sympatii poszcżegolnych osob jest polska racja stanu. Polacy potrzebują dobrych wiadomości i poczucia, że opozycja potrafi się zjednoczyć, że zamiast patrzeć na przysłowiowe stołki skoncentruje się na pokonaniu PiS.

Zobacz także:  Wściekły Ryszard Petru chciał wyrwać Lubnauer rękę ze stawu [WIDEO]

O tym mówiłem podczas Konwencji i do tego namawiałem nową Przewodniczącą. Wówczas cały zarząd jednogłośnie poparł deklarację o wspólnej koalicji. A 7 z 9 osób zaakceptowało „porozumienie warszawskie”. Cieszę się, że Katarzyna Lubnauer podtrzymała moje wcześniejsze ustalenia z Przewodniczącym Platformy Obywatelskiej.

Warszawa była pierwszym krokiem do wielkiej koalicji. To stolica Polski. Udało nam się wypracować porozumienie i bazę pod dalsze ustalenia w kolejnych miastach. Będę namawiać KL by nie schodziła z tego kursu. Inne działania będą na szkodę Polaków i na korzyść PiS.

Zobacz także:  Ryszard Petru atakuje nowego premiera "Polityka Morawieckiego to porażka" [WIDEO]

O moich planach poinformuję za kilka tygodni. Ale najważniejsze dla nas dziś jest to, by Nowoczesna pozostała partią, która skutecznie zrealizuje ważne projekty polityczne z poszanowaniem zasad, które ją kształtowały – wolnego rynku, niskich podatków, skutecznego państwa i tolerancji”.

źródło: 300polityka.pl