Ryszard Petru prawdziwym krezusem. Prześwietlamy majątki znanych posłów!

Majątek Jarosława Kaczyńskiego
Majątek Jarosława Kaczyńskiego

1. Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyński jest jednym z najważniejszych i najbardziej znanych polityków w Polsce. Jednak prezes Prawa i Sprawiedliwości nie dysponuje tak dużymi oszczędnościami jakby się mogło wydawać. Pomimo, że od blisko 30 lat zarabia na rękę 10 000 zł miesięcznie to posiada kredyt oraz pożyczki o wartości około 200 tys.zł, na których spłatę przeznacza znaczną część swoich dochodów.

Zobacz także:  Macierewicz powiedział, kto utrudniał jego pracę. Chodziło o Dudę?

Pieniądze były mu potrzebne na remont domu, a także na opiekę nad chorą matką. Jego osobiste oszczędności wynoszą jedynie około 5 tys.zł. Polityk jest właścicielem 1/3 domu o wartości 1,5 mln zł. Oprócz tego zadeklarował dochody w wysokości 147 049,50 zł z tytułu uposażenia. Natomiast pieniądze z tytułu jego diety parlamentarnej to 29 676,96 zł.

Jarosław Kaczyński zdradził, co chciałby robić na emeryturze. W jednym z wywiadów powiedział, że chciałby się zająć hodowlą byków i rodeo:

Zobacz także:  Rzecznik rządu Beata Mazurek zdradziła, czy za dymisją Macierewicza stał prezydent [wideo]

„Myślałem o tym, żeby po odejściu z polityki, już na emeryturze mieć swoją hodowlę byków i rodeo. Bardzo lubię oglądać rodeo, ujeżdżanie byków. Bardzo mnie to bawi, a szczególnie kiedy komentator opisuje byki. Bo robi to tak, jakby to byli ludzie. Oglądam transmisje z rodeo późno w nocy”.