Kaczyński tym zagraniem zdobędzie Warszawę? Szykuje się ryzykowne posunięcie Prawa i Sprawiedliwości

Jarosław Kaczyński atlas kotów

Jarosław Kaczyński pokazał już, że potrafi promować swoich ludzi i zapewniać im zwycięstwo w wyborach. Tym razem szykuje kolejny, ryzykowny krok.

Jeśli wierzyć informacji „Rzeczpospolitej” Kaczyński rozważa wystawienie w wyborach na prezydenta Warszawy byłego polityka Nowoczesnej – Zbigniewa Gryglasa. Byłoby to sensacyjne rozwiązanie, którego opozycja z całą pewnością się nie spodziewa.

Gdy Gryglas odchodził z Nowoczesnej wydał wraz z Ryszardem Petru następujące ogłoszenie:

„Po wewnętrznej dyskusji przeprowadzonej między Ryszardem Petru a Zbigniewem Gryglasem doszliśmy do wniosku, że istnieją znaczne rozbieżności merytoryczne między poglądami Posła Zbigniewa Gryglasa a linią programową N. Rozbieżności te dotyczą takich kwestii jak wizja Państwa i społeczeństwa, kwestie światopoglądowe. Spójność ideowa jest ważna dla każdej partii i dla każdej osoby, nie ma sensu jej w jakiś sposób naginać. Dlatego postanowiliśmy, że nasze polityczne drogi się rozejdą. Zbigniew Gryglas przestanie być członkiem partii Nowoczesna i klubu poselskiego N.

Zobacz także:  Lech Wałęsa pokazuje, jak świat widzi Kaczyńskiego. Bezczelny wpis byłego prezydenta [foto]

Dziękujemy Zbyszkowi za dwa wspólne lata, zaangażowanie i pracowitość, a także lojalność. Życzymy powodzenia w pracy dla naszej wspólnej Polski i jesteśmy przekonani, że zawsze będziemy patrzeć na siebie życzliwie. Wierzymy, że nadal będziemy współpracować w obszarach wymagających wspólnych działań szczególnie tam, gdzie wymagać tego będzie Polska Racja Stanu”.

Zobacz także:  Paweł Zalewski obwinia PiS o pozycję Polski w Europie i porównuje ją do schorowanego bawoła [wideo]

Teraz Prawo i Sprawiedliwość może chcieć sprawdzić w sondażach szanse Gryglasa. Być może wyborcy zaufaliby mu bardziej niż innym potencjalnym kandydatom partii rządzącej z Patrykiem Jakim na czele.

źródło: dorzeczy.pl