Rzepliński uderza w Szydło: Jakiś prostak wmówił jej, że konstytucja nie jest konstytucją, a ona uwierzyła

Andrzej Rzepliński
Michał Józefaciuk

Andrzej Rzepliński po raz kolejny zabrał głos w sprawie łamania w Polsce konstytucji. Najmocniej oberwało się Beacie Szydło.

„Jakiś prostak powiedział premier, że konstytucja nie jest konstytucją i ona uwierzyła” – przekonywał były prezes Trybunału Konstytucyjnego Andrzej Rzepliński na antenie RMF FM.

„To ona podjęła decyzję i powinna wziąć za to odpowiedzialność, ale ja nie mam do niej pretensji z punktu widzenia takiego, że dobrze wiedziała, że to, co zrobi to będzie naruszenie konstytucji. W ogóle nie potrafiłbym skomentować, że jakieś podrzędny urzędnik mówi, że wyrok nie jest wyrokiem. Równie dobrze możemy powiedzieć, że Polska nie jest suwerenna, nie ma w ogóle Polski (…). Różne głupoty można mówić. Wyrok jest wyrokiem i o tym stanowi po prostu konstytucja” – mówił Rzepliński.

„Myślę, że prezydent na pewno może zażądać odrodzenia debaty o ustawach i w tym czasie powołać zespół ekspertów, żeby uzyskać dodatkową wiedzę, która przyda mu się przy decydowaniu co dalej. Mam nadzieję, że prezydent w tej sprawie będzie w pełni suwerenny i to on będzie podejmował decyzje” – zakończył.

źródło: polsatnews.pl