Wypsnęło mu się. Schetyna nie jest pewny swojej pozycji w Platformie [wideo]

Grzegorz Schetyna delikatnie mówiąc nie porywa tłumów. Na liście polityków, którym Polacy ufają najmniej zajmuje całkiem wysokie miejsce.

A to wszystko przecież w sytuacji gdy większość najważniejszych mediów w Polsce kibicuje Platformie Obywatelskiej i stara się jej pomóc.

Schetyna jednak nie ma predyspozycji do bycia politykiem pierwszej linii. Nie ma predyspozycji do bycia w świetle reflektorów i przed kamerami.

Obecny przewodniczący Platformy ma natomiast duże predyspozycje do bycia szarą eminencją swojej partii, która szefowi partii potrafiłby załatwić to co trzeba w nie zawsze moralny sposób.

Zobacz także:  Obłędna riposta Dominika Tarczyńskiego. Czegoś takiego jeszcze w Sejmie nie było [wideo]

Z tego właśnie powodu Schetyna zanim zaczął rządzić w Platformie, to był tam nazywany Grzegorz „Zniszczę Cię” Schetyna.

Schetyna nie porywa tłumów i w związku z tym partia której szefuje ma słabe wyniki w sondażach. To powoduje nerwowość w Platformie i prowadzi do spięć między ważnymi członkami.

Młodzi posłowie Platformy są zdania, że obecny przewodniczący jest kotwicą dla PO, która ciągnie ich wszystkich w dół i chcieliby się go pozbyć. Nie jest to jednak łatwe gdyż Schetyna to bardzo doświadczony i bezwzględny gracz.

Zobacz także:  Poseł Kukiz'15 zniszczył polityka PO w sprawie aborcji. Wytknął hipokryzję opozycji [wideo]

Właśnie z powodu tych wszystkich problemów Schetynie przed chwila wypsnęły się w radiu słowa, które wskazują, że nie jest pewny swojej pozycji w Platformie Obywatelskiej.

„Panie Przewodniczący, ja pytam o pana zdanie. Jest pan ważną postacią w Platformie. Najważniejszą, przynajmniej formalnie, prawda?” – zapytała dziennikarka.

„Mam nadzieję, że nie tylko formalnie” – odpowiedział Schetyna.