Ostra jazda w Sejmie. Poseł Platformy Obywatelskiej groził Antoniemu Macierewiczowi

Antoni Macierewicz
fot. P. Tracz/KPRM

Platforma Obywatelska dalej próbuje atakować Prawo i Sprawiedliwość na wszystkie możliwe sposoby. Tym razem padło na Antoniego Macierewicza.

Podczas briefingu prasowego w Sejmie Tomasz Siemoniak zaatakował Antoniego Macierewicza:

„To sytuacja bezprecedensowa, pokazująca, że prezydent Duda nie mylił się, nazywając metody Antoniego Macierewicza metodami ubeckimi. Nie znamy szczegółów tej sprawy. Domagamy się wyjaśnień, natomiast nie ma precedensu chyba że odwołać się do poprzednich rządów PiS, gdzie szefowie służb byli zatrzymywani do tego żeby w taki sposób traktować ludzi którzy poświęcili swoje życie, zdrowie służbie RP. Chcę z całą mocą powiedzieć: gen. Pytel jest uczciwym oficerem, który w warunkach zagrażających nie raz zagrażających życiu i zdrowiu. Takie traktowanie jest haniebne i ci którzy tak właśnie działają, poniosą za to odpowiedzialność. Będziemy wnioskowali o zwołanie sejmowej komisji obrony narodowej oraz ds. służb”.

Następnie z mównicy sejmowej zagrzmiał poseł Platformy Obywatelskiej Cezary Tomczyk:

„Pan przez osobistą zemstę, zastraszenie polskich oficerów i bohaterów, niszczenie polskiej armii honoru się pozbawił. Taka jest prawda o ministrze Macierewiczu. Na śmietnik historii – tam pan musi trafić”.

źródło: wp.pl