Sikorski kpi z Macierewicza: „Polskie wojsko dotknęły dwie katastrofy – smoleńska i rządów Macierewicza”

Radosław Sikorski

Radosław Sikorski nie ukrywał swojego zadowolenia po dymisji Antoniego Macierewicza. Jego zdaniem zmiana będzie korzystna dla wojska.

Radosław Sikorski był gościem programu „Fakty po Faktach”. Zabrał głos w sprawie dymisji Antoniego Macierewicza.

„Macierewicz trzymał się jednak długo na stanowisku. Moim zdaniem powodem było przekonanie, że jest on w stanie stworzyć niewielką, ale jednak pewną siłę polityczną – z poparciem kilku procent.

Zobacz także:  Grzegorz Schetyna szaleje po odwołaniu Macierewicza: 'Będzie się działo, to jest początek wojny domowej' [wideo]

Także Macierewicz dostał teraz czas na swoją wielką misję, czyli wyjaśnienie katastrofy smoleńskiej.

Polskie wojsko dotknęły dwie katastrofy – smoleńska i rządów Macierewicza. Generałowie byli pomiatani. (…) Wychować generała, oficera poprowadzić, to jest wydatek na poziomie kilku milionów dolarów, a ludzi wyrzucano poprzez Misiewicza – komentował Sikorski. – W ostatnich dwóch latach wojsko nie obroniło się przed cywilami. (…) Ktoś taki jak Macierewicz nie powinien być dopuszczony do tajemnic państwowych.

Zobacz także:  Macierewicz powiedział, kto utrudniał jego pracę. Chodziło o Dudę?

Trzeba odbudować morale i etos wojska. Oby udało się to Błaszczakowi. Mam nadzieję, że zobaczy, że zarządzanie tak olbrzymim resortem, jak MON, to nie jest zajęcia na kilka miesięcy. Nie sposób więc potępiać wszystkiego, co robili poprzednicy. Życzę mu powodzenia, bo nie ma doświadczenia (…) w tym trudnym resorcie. MON jest olbrzymi, zróżnicowany” – stwierdził Sikorski.

źródło: onet.pl