Sikorski ostro o Polakach chodzących na Marsz Niepodległości: ‚Kraj tępych antysemitów i nacjonalistów’

Radosław Sikorski nie przebierał w słowach opowiadając o roli Marszu Niepodległości w negatywnej promocji Polski za granicą.

Były minister spraw zagranicznych nie ukrywał, że jest wielkim przeciwnikiem Marszu: „Organizatorom Marszu Niepodległości i rządowi, który z nim sympatyzuje, udało się potwierdzić najgorsze stereotypy o Polsce, jako kraju tępych antysemitów i nacjonalistów” – powiedział Sikorski w radiu TOK FM.

„Bo jeżeli nie jakieś „lewactwo” tylko bardzo prawicowy „Daily Mail” i „Wall Street Journal” – głos amerykańskiej finansjery piszą o marszu faszystów w Polsce, to znaczy, że marsz i rząd, który z nim sympatyzuje, choćby poprzez upartyjnione media, udało mu się potwierdzić najgorsze stereotypy o Polsce, jako kraju tępych antysemitów i nacjonalistów” – kontynuował Sikorski dalej twierdząc, że Marsz to „katastrofa wizerunkowa dla naszego kraju zagranicą”.

Zobacz także:  Poseł Kukiz'15 zniszczył polityka PO w sprawie aborcji. Wytknął hipokryzję opozycji [wideo]

„Czy te media zagraniczne mają rację, że ten marsz był rasistowski i faszystowski?” – pytała dziennikarka. Na co Sikorski odparł jej następująco:

„I tak jak na poprzednich marszach mieliśmy hasała, że »UE to obóz koncentracyjny«, tak i teraz w świat poszły hasła o białej rasie i białej Europie i organizatorzy musieli o tym wiedzieć. Może teraz nasza prawica się dowie, że to co uważają za naturalne i akceptowalne nie jest kompletnie nieakceptowalne w cywilizowanym świecie i uważane za powód od wstydu i powód do bardzo daleko idących i nieprzyjaznych dla nas opinii o Polsce. Tego nie zneutralizują setki milionów wydanych na jakieś kampanie i pseudo kampanie”.

Zobacz także:  Sikorski kpi z Macierewicza: "Polskie wojsko dotknęły dwie katastrofy - smoleńska i rządów Macierewicza"

źródło: tokfm.pl