„Sku*wysynu, nie miałeś prawa tego zrobić”. Słowa zrozpaczonej Zuzi po koncercie Dezertera

Zuzanna postanowiła podzielić się swoimi przykrymi doświadczeniami ze znajomymi w Internecie. Umieściła emocjonalny wpis na Facebooku, a ten szybko stał się bardzo popularny.

Dziewczyna opowiedziała o tym, co ją bardzo zabolało i uraziło, a miało miejsce podczas koncertu Dezertera.

„10 września, koncert Dezertera. Przyszłam, bawiłam się świetnie. Świetnie, dopóki któremuś oblechowi nie przyszło do głowy podnieść mojej sukienki i złapać mnie za pośladki. To nie jest pierwsza taka sytuacja i nie zamierzam więcej milczeć na ten temat. Skurwielu, nie miałeś prawa tego zrobić. Nie miałeś prawa naruszyć mojej cielesności. Bawiło cię to? Teraz niech każda moja łza wkurwienia, wstydu i poczucia zeszmacenia spadnie na ciebie potrójnym cierpieniem. Nie miałeś prawa ośmieszyć mnie w ten sposób” – napisała.

Przeżycie to było dla Zuzanny tak trudne, że kontynuowała dalej swoją opowieść, aby przekazać ją światu:

„Wiele dziewczyn, kobiet, moich koleżanek, nie wie, że mają prawo o tym mówić. Wiele nie ma odwagi. Internet aktualnie jest najlepszym środkiem przekazu. To mój manifest. Moja siostra ogoliła swoje włosy tylko dlatego, żeby nie być jedynie kawałkiem mięsa, być mniej atrakcyjną dla mężczyzn i móc się w końcu od tego uwolnić” – kontynuowała.

„Moja przyjaciółka została zaciągnięta do mieszkania obcego faceta, a kiedy nie spełniła jego chorych wyobrażeń, sam się do niej zaspokoił wbrew jej woli, ale ona nie miała siły i odwagi czegokolwiek z tym zrobić. Wiem kto to, ale człowiek chodzi bezkarny. To są jedynie dwie historie pośród kilkudziesięciu z (jedynie!) mojego najbliższego otoczenia. Oszpecenie siebie czy ucieczka nie jest rozwiązaniem. Pamiętajcie, że nic nie usprawiedliwia naruszania waszego ciała” – podsumowała na swoim profilu na Facebooku.

Dlaczego nie mogę wyjść wyglądając jak chcę, żeby jakiś facet nie złapał mnie za tyłek? 10 września, koncert Dezertera….

Posted by Zuzanna Zuzu Sekuła on Sunday, September 10, 2017

 
źródło: facebook.com, fanpage: Zuzanna Zuzu Sekuła, pikio.pl, wp.pl

15 Comments

Dodaj komentarz
 1. O co chodzi z „Zuziami” ????? Ostatnio jakaś plaga Zuź, czy to imię na prawdę jest takiej zajefajne, że co 3 dziewczynka to Zuzia? Mnie się wydaje wręcz śmieszne i groteskowe, taka „Zuzia lalka nieduża” Pani Zuzanna to już wogle dramat.

 2. To nie tylko sprawa kobiet bo ja będąc kiedyś w Irlandzkim klubie miałem taka sytuacje ze jakaś osoba mnie złapała za tylek… mam tylko nadzieje ze byla to kobieta 😉 ,jeżeli zdecydowałaś się na wysiłek oszpecenia swojej twarzy to moze zamiast tego poświeć czas na siłowni gwarantuje ci ze zaden typ nie złapie cie za pupe jak będzie widział mięśnie większe od swoich ,faceci tez chodzą często do klubów i mogą zostać narażeni na pogwałcenie nietykalności cielesnej tyle ze zazwyczaj w mniej przyjemny sposób niz WY, kolega kiedyś z klubu pojechał do szpitala zamiast do domu ,więc nie lamentuj tylko trzymaj sie z dala od tłumu i faktycznie jesli miała byś chłopaka to na pewno poszła byś z nim na imprezę i sadze że skutecznie oćwiczył by tego kolesia za takie macanki.

 3. To był mój kolega z Erytei, jest studentem medycyny i pierwszy raz był na punkowym koncercie, myślał że w pogo wszystko można. Daj numer telefonu to przyjedzie Cię przeprosić.

 4. Musisz mu wybaczyć Zuziu.
  Gdyby zobaczył Cię z przodu na pewno trzymał by się z daleka.
  dede – a kogo chcesz karać za okaleczenie Zuzi, kosmetyczkę?

  • Nie umiesz czytać ze zrozumieniem??? Gdyby ktoś twoją dziewczynę, siostrę lub matkę tak potraktował, to wtedy byłbyś zdolny do głębszych rozważań i mniej zgorzkniało – durnowatych odpowiedzi czy po prostu cierpisz na swego rodzaju upośledzenie? Teraz pytanie czy mózgowe czy moralne? ;D

   • polowa jest napewno araby druga musi sie leczyc , co was obchodzi jak wyglanda tu chodzi naruszenie jej cielesnosci, a co do kolerzanki ktora zostala zgwalcona to nie dal by rade juz chodzic

 5. na taki koncert trzeba ubierac drelichowe watowane spodnie z pozadnym paskiem I na szelkach, a nie jakas sukienke „wiatrem podszyta” I z prawie „golym” tylkiem swistac.

  • Spodnie?! Czyli w twoim chorym mniemaniu, żeby kobieta mogła się czuć bezpiecznie powinna być ubrana jak facet? A do tego metalowe gacie, pancerz na cycki i twarz gdyby jednak zboczeńca co innego kręciło? Albo lepiej nie powinna wychodzić z domu bez męskiego towarzysza jak to się dzieje w krajach arabskich? I po czym wnioskujesz, że z prawie gołym tyłkiem była??? Urodzony jasnowidz? Czy sam lubisz macać bez pozwolenia i po nie swojej dupie? Puknij się w łeb albo lepiej podłącz mózg do prądu, to może zacznie pracować…

  • Ty idioto… i co to zmieni jak go będzie miała??? Będzie wokół niej krążył 24h na dobre i pilnował dupy?!! Poza tym skąd wiesz, że go nie ma? Zajętych kobiet zwyrole nie zaczepiają?! Ty lepiej poszukaj… swojego mózgu! Zamiast dawać kulawe rady!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.