George Soros przekazał swoim fundacjom 18 miliardów dolarów

George Soros

Amerykański miliarder George Soros wpłacił 18 miliardów dolarów na swoją Fundację Społeczeństwa Otwartego, donosi gazeta Wall Street Journal, powołując się na przedstawicieli fundacji.

W listopadzie 2015 roku Prokuratora Generalna uznała za niepożądane w Rosji Fundację Społeczeństwa Otwartego i Instytut Społeczeństwa Otwartego Fundacja Pomocy.

Zobacz także:  Walka Węgry vs Soros trwa! Oto nowy plan rządu

Obie organizacje są częścią tak zwanej Fundacji Sorosa – sieci międzynarodowych organizacji charytatywnych stworzonych przez słynnego amerykańskiego finansistę George’a Sorosa.

Według danych gazety Fundacja Społeczeństwa Otwartego stała się drugą co do wielkości w Stanach Zjednoczonych po Fundacji Billa i Melindy Gates.

Poinformowano, że Soros stworzył komitet inwestycyjny, którego przewodniczącym został on sam. Nowym dyrektorem ds. inwestycji został Don Fitzpatrick, który składa sprawozdania nie Sorosowi osobiście, lecz komitetowi inwestycyjnemu.

Zobacz także:  Walka Węgry vs Soros trwa! Oto nowy plan rządu

Według gazety Soros nie planuje inwestowania wpłaconych do funduszu środków. „Soros wykorzystuje własne pieniądze, które trzyma oddzielnie w swojej firmie” – pisze gazeta.

sputniknews.com