Obrzydliwe słowa Światowego Kongresu Żydów o Polsce. Zapomnieli, kto pomagał im podczas II wojny światowej?

Czegoś takiego na temat Polski się nie spodziewaliśmy. Światowy Kongres Żydów zarzucił Polsce w swoim komunikacie wybielanie historii.

Prezes Światowego Kongresu Żydów, Robert Singer, powiedział:

„Polacy ze zrozumiałych względów stają się wrażliwi, gdy obozy zagłady i obozy koncentracyjne nazywane są »polskimi« tylko dlatego, że były zlokalizowane na polskiej ziemi, i chcą, by było jasne, że to Niemcy, a nie Polacy są odpowiedzialni za ustanowienie i podtrzymywanie tych fabryk śmierci, w których zginęły w Holokauście miliony Żydów.

O ile jednak Auschwitz-Birkenau, Treblinka, Majdanek, Chełmno, Sobibór i Bełżec powinny być nazywane »nazistowskimi« lub »niemieckimi« obozami w okupowanej Polsce, o tyle jest poważnym błędem ze strony Polski próba karania tych, którzy nie stosują się do tego nazewnictwa.

Wierzę głęboko, że to musi zostać zmienione poprzez kampanię edukacyjną, a nie penalizację.

Nowa polska ustawa dlatego budzi szczególne zastrzeżenia, że utrudnia jakąkolwiek prawdziwą konfrontację z najbardziej przerażającym aspektem wojennej historii tego kraju – z tym, w jakim stopniu Polacy brali udział w niszczeniu swych żydowskich sąsiadów.

Znakomici polscy naukowcy wykazali jasno w swych starannie udokumentowanych pismach, że nie były to raczej izolowane przypadki. Uznawanie takiej literatury za oszczerczą, a jej autorów za osoby zaangażowanie w działania przestępcze jest wybielaniem zapisów historycznych i powinno być zdecydowanie odrzucone” – powiedział Singer.

źródło: onet.pl