Gdzie szukać pomocy w spłacie długów? Poznaj nasze wskazówki!

Tak jak tysiące Polaków, zmagasz się ze spłatą długów? Pamiętaj, że zadłużenie to jeszcze nie koniec świata. Wystarczy, że się z nim zmierzysz i podejmiesz odpowiednie działania, aby została ci udzielona pomoc w spłacie długów.

Zastanawiasz się, od czego zacząć i jak postępować, aby jak najszybciej wyjść na finansową prostą? Poznaj zasady, które ułatwią ci skuteczne rozwiązanie problemów z zadłużeniem.

Nie zwlekaj ze spłatą zadłużenia

Najszybszy sposób na pozbycie się długów to spłacenie ich za jednym zamachem. To jednak może być bardzo trudne, zwłaszcza jeżeli zobowiązania nawarstwiły się i pozostało ci do uregulowania kilka czy kilkanaście tysięcy złotych.

Wysokość długu nie jest jednak żadnym powodem, by się poddać i czekać, aż w końcu do drzwi zapuka komornik. Z finansowymi zobowiązaniami możesz sobie poradzić również metodą małych kroków, regulując zaległości w małych ratach. Po pomoc w spłacie długów zgłoś się do firmy windykacyjnej i podpisz ugodę, która pozwoli zmienić warunki współpracy na korzystniejsze.

Rozmawiaj, zamiast unikać kontaktu

Kiedy na twoim koncie pojawi się zadłużenie, wierzyciel z pewnością podejmie próbę nawiązania kontaktu, aby przypomnieć o minionym terminie płatności oraz wezwać do zapłaty zobowiązania. Obsługę długu może przejąć również firma windykacyjna, np. ULTIMO. Jej przedstawiciele także będą próbować się z tobą porozumieć. Nie trzeba się tego obawiać. Rozmowa nie stanowi dla ciebie żadnego zagrożenia. Wręcz przeciwnie – to szansa na polubowne rozwiązanie sprawy i spokojną spłatę zadłużenia w niewielkich ratach.

Ugoda jest zawsze lepsza niż postępowanie sądowe

Jeśli jednak zignorujesz próby ugodowe, jest bardzo prawdopodobne, że wierzyciel wstąpi na drogę prawną. W efekcie sąd może wydać nakaz zapłaty z tytułem wykonawczym, a sprawę przejmie komornik. Wówczas możliwości negocjowania warunków spłaty będą już bardzo ograniczone, a sama egzekucja – stresująca i przymusowa.

Rozmawiaj szczerze z firmą windykacyjną

Twoja rozmowa z doradcą firmy windykacyjnej powinna być otwarta i uczciwa. Firmy takie jak ULTIMO podchodzą do swoich klientów z dużą dozą zrozumienia i dążą do znalezienia rozwiązania dopasowanego do indywidualnej sytuacji. Ich celem jest pomoc w spłacie długów – szybkiej, ale też bezpiecznej dla osoby zadłużonej. Dlatego dobrze będzie, jeśli uczciwie powiesz, jakie dochody osiągasz oraz jakie są twoje wydatki. Doradca przeanalizuje twoją sytuację i zaproponuje nowe, rozsądne warunki spłaty.

Wynegocjuj dobre warunki ugody

Firmy windykacyjne często ułatwiają dłużnikom uregulowanie zobowiązań. Na drodze polubownej możesz liczyć np. na dopasowanie dnia spłaty kolejnej raty do terminów, w których otrzymujesz wypłatę czy świadczenie z ZUS. Dzięki temu rozwiązaniu unikniesz przeterminowania się płatności. Również wysokość raty będzie dopasowana do twoich obecnych możliwości finansowych. Nie martw się, jeśli twoje dochody są niewielkie – miesięczna spłata zadłużenia może wynieść zaledwie kilkadziesiąt złotych.

Podpisz ugodę nawet bez wychodzenia z domu

Warunki ugody z firmą windykacyjną możesz uzgodnić telefonicznie lub online, na platformach takich, jak eULTIMO. Kiedy już dojdziesz do porozumienia, wystarczy, że będziesz solidnie spłacać zobowiązanie. To najprostsza droga do wyjścia na finansową prostą.