Szokująca petycja do premiera Szwecji. Ludzie proszą o zmianę flagi, bo ta obraża muzułmanów [ZOBACZ PETYCJĘ]

Lewica idzie coraz dalej w walce o swoją wizję równości. Niektórzy domagają się zmiany flagi na taką, która pokazywałaby, że muzułmanie są w Szwecji mile widziani.

Petycja, która adresowana jest do premiera Szwecji Stefana Löfvena, wzbudza ogromne kontrowersje. Oto jej treść:

„Szwedzka flaga stale przypomina nam naszą mroczną i opresyjną przeszłość. Uchodźcy i imigranci zmuszeni są żyć pod krzyżem chrześcijańskim; symbolem wypraw krzyżowych i rzezi milionów niewinnych muzułmanów w przeszłości Szwecji. Symbol ten sprawia, że muzułmanie czują się niemile widziani i zagrożeni. Szwecja powinna być bezpieczną przestrzenią dla wszystkich.

Zobacz także:  Paweł Zalewski obwinia PiS o pozycję Polski w Europie i porównuje ją do schorowanego bawoła [wideo]

Powstanie ekstremistycznych ruchów skrajnie prawicowych, ośmielonych przez flagę chrześcijaństwa i „białość”, tylko wzmaga potrzebę tej zmiany.

Ponieważ nasz przestarzały symbol narodowy stopniowo staje się sztandarem ksenofobicznych i rasistowskich ekstremistycznych grup, musimy myśleć w przyszłości. Przyszłości pokoju, zrozumienia i tolerancji.

Nasza propozycja polega na ukazaniu naszej jedności z religią pokoju i uczynieniu z naszego domu bezpiecznego środowiska dla wszystkich, abyśmy zastąpili nasz symbol opresyjnej przeszłości świętym symbolem islamu. Skrajni prawicowi ekstremiści nie będą już uważali, że ich kraj zaspokaja ich skrajne i ludobójcze ideologie.

Zobacz także:  Burza! Polityk PiS: Kaczyński winny zdrady Andrzeja Dudy

Krzyż jest reprezentatywny tylko dla chrześcijan, podczas gdy księżyc nie tylko reprezentuje naszą solidarność z islamem, ale jest także częścią natury. Księżyc i gwiazdy reprezentują uniwersalną kulturę piękna i oporu wobec faszyzmu i nietolerancji.

Nadszedł czas, aby Szwecja stała się krajem międzynarodowym, latarnią tolerancji i zrozumienia!”

źródło: secure.avaaz.org