Tak odważnej wypowiedzi Dudy o Rosji jeszcze nie było. Przekaz jest jasny – nie będziemy pachołkami Putina [WIDEO]

Prezydent Andrzej Duda powiedział do kadetów w West Point niezwykle mocne słowa. Poruszył temat Rosji, co tylko pokazało, że polski prezydent nie boi się trudnych tematów.

„Dzisiaj amerykańskie przywództwo jest tak potrzebne, jak było w czasie dwóch wojen światowych i podczas zimnej wojny” – oświadczył Andrzej Duda.

Zobacz także:  Dziennikarz gratuluje Platformie Obywatelskiej: "Doprowadziliście do nałożenia sankcji na własny kraj, jesteście naprawdę wyjątkowi"

Warto zaznaczyć, że amerykańscy kadeci byli zachwyceni polskim prezydentem. Często wiwatowali oraz oklaskiwali naszego rodaka. Co ciekawe, Duda potrafił również wspomnieć o Tadeuszu Kościuszce.

Prezydent poruszył dodatkowo temat historii Polski i Stanów Zjednoczonych. Duda nie ukrywał, że Rosja jest coraz bardziej niebezpiecznym państwem. Pojawiły się zdania dotyczące napaści na Gruzję oraz Ukrainę.

Zobacz także:  Macierewicz apeluje do Putina! Będzie odzew prezydenta Rosji?

„Rosja stara się podważyć europejską jedność, dokłada wszelkich starań, by odzyskać swoje dawne strefy wpływu; nie pomaga w znalezieniu rozwiązania kryzysów światowych i eksportuje polityczną korupcję” – stwierdził Duda.

źródło: youtube.com, kanał: Magda W. PL, wp.pl