Róża Thun zamierza pozwać posła Prawa i Sprawiedliwości. „Niech zacytuje zdanie, w którym ja obrażam Polskę”

Róża Thun

Róża Thun nie tak dawno wystąpiła w zagranicznych mediach. Słowa, które powiedziała o Polsce obraziły wielu naszych rodaków.

Podczas wizyty Thun w radiu RMF FM poruszona została kwestia kłótni europosłanki z Ryszardem Czarneckim, członkiem Prawa i Sprawiedliwości.

„Podczas II wojny światowej mieliśmy szmalcowników, a dzisiaj mamy Różę von Thun und Hohenstein i niestety wpisuje się ona w pewną tradycję” – w taki sposób Czarnecki skomentował materiał, w którym Thun opowiadała o Polsce.

Gdy dziennikarz zapytał się kobiety o to, co musi się stać, aby zakończyć spór z politykiem, ta odpowiedziała:

„Tutaj w ogóle nie chodzi o jakieś kłótnie, tylko chodzi o to, żeby politycy nie zachowywali się w taki obrzydliwy sposób, który jest poza tym arogancki i ignorancki.

Zobacz także:  Róża Thun kompletnie nie wstydzi się donoszenia na własny kraj. Zobacz, jak to robi [wideo]

On w ogóle w tej wypowiedzi wykazał się takim szczytem braku znajomości faktów, jak tylko można sobie wyobrazić. Szkoda mi czasu na tego Czarneckiego, jak mam być całkiem szczera, bo to jest już tak denny poziom…

Niech zacytuje zdanie, w którym ja obrażam Polskę, niech zacytuje w ogóle cokolwiek obraźliwego i merytorycznego z tego filmu” – powiedziała Thun.

Następnie prowadzący zapytał o słowa kobiety odnośnie dyktatury w Polsce. Jego zdaniem były jednak przesadzone.

„Ale ja nie mówię, że już mamy dyktaturę. Mówię, że idziemy w kierunku dyktatury i mówię dokładnie to samo w tym filmie, że jeżeli tak dalej pójdzie, to będziemy mieć dyktaturę. Mówię też, że my się na to nie zgodzimy, społeczeństwo się na to nie zgodzi i ja bardzo poważnie to traktuje. Jeżeli politycy PiS uważają, że krytyka rządu PiS to jest wypowiedź antypolska, to znaczy każdy, kto nie zgadza się z PiS jest antypolski, i to, że Polska to PiS, a PiS to Polska, to jest coś niemożliwego, to jest znowu taka wykluczająca polityka. I bardzo chciałabym zaznaczyć, że przynajmniej ja, a przypuszczam, że w ogóle w Polsce ogromna liczba obywateli, z tą polityką PiS nie zgadza się.

Zobacz także:  Przekaz aktualny jak nigdy. Przypomnijmy starszego pana, który mówi wprost: "Jesteście folksdojczami, służycie obcym" [wideo]

Jeśli się niszczy trójpodział władzy, to jest koniec z demokracją. Tam, gdzie nie ma demokracji, tam jest dyktatura” – odparła Thun.

źródło: gazeta.pl