Timmermans w swojej wypowiedzi obraził wielu Polaków. Powstała petycja o odebranie mu orderów za zasługi [PODPISZ]

Przemówienie Fransa Timmermansa wywołało wiele negatywnych emocji. Co prawda, nie było to pierwsze wystąpienie, w którym Polska została zaatakowana przez unijnego polityka, jednak nigdy jeszcze nie padły tak mocne słowa.

„Polska jest dzisiaj bardziej suwerenna, bardziej wolna, jej granice są bardziej bezpieczne, niż przez wieki w przeszłości. Przez chyba tysiąc lat Polacy nie mieli takiej możliwości decydowania o swojej przyszłości” – stwierdził w swojej wypowiedzi Frans Timmermans.

Zobacz także:  Guy Verhofstadt żąda głowy polskiego polityka!

„Polska była przesuwana po mapie Europy. Gdy Niemcy były wystarczająco silne, Polska była spychana 300 km na wschód, gdy Rosja była dość silna, Polska była spychana 300 km na zachód. Polacy nie mogli o tym decydować, gdzie leżał ich kraj. Teraz mogą” – dodał.

Polacy postanowili zareagować. Powstała petycja o następującej treści:

„W związku ze skandalicznymi słowami, wypowiedzianymi przez wiceprzewodniczącego KE Fransa Timmermansa w czasie debaty w Parlamencie Europejskim w dniu 31.08.2017. proszę o odebranie mu Krzyża Oficerskiego Orderu Zasługi RP przyznanego przez śp. Lecha Kaczyńskiego oraz Krzyża Wielkiego Orderu Zasługi RP przyznanego przez prezydenta Bronisława Komorowskiego”.

Zobacz także:  Szczere oświadczenie Junckera. Powiedział wprost, co takiego myśli o Polsce

PETYCJA: Klik

źródło: wprost.pl