Timmermans znów grozi Polsce. Jest gotów „użyć wszystkich dostępnych instrumentów”

Frans Timmermans po raz kolejny zabrał głos w sprawie Polski. Wiceszef Komisji Europejskiej nie ukrywa, że nie ma o naszym kraju najlepszego zdania.

Przede wszystkim po raz kolejny powrócił temat wycinki w Puszczy Białowieskiej: „Jeśli chodzi o wyrąb w Puszczy Białowieskiej, Komisja Europejska ma nowe informacje, które wskazują, że wyrąb trwa po nakazie Trybunału Sprawiedliwości UE z 27 lipca” – powiedział Timmermans.

Ponadto znów poruszona została sprawa reformy sądownictwa w Polsce: „Komisarze analizują te nowe projekty ustaw i śledzą na bieżąco dyskusję i wydarzenia w Polsce związane z tymi dwoma projektami ustaw. Nasza ocena opiera się na głównych zasadach praworządności, jak również na normach europejskich, międzynarodowych, jeśli chodzi o niezawisłość wymiaru sprawiedliwości”.

Zobacz także:  CAŁE patriotyczne expose premiera Morawieckiego [CAŁY FILM]

Ponadto Timmermans zaznaczył, że przekazał Polsce instrukcje co do tego, z jakich zmian w sądownictwie powinniśmy się wycofać.

„O to prosimy władze Polski i jeśli nie będzie żadnej reakcji na te nasze prośby czy wnioski – to nie jest tylko to, czego domaga się KE, tego też domagają się inne organizacje – jeśli nie będzie reakcji na te wnioski, to nie będzie innych opcji, niż wykorzystanie w przyszłości dostępnych nam instrumentów” – zaznaczył dając jasno do zrozumienia, że niezastosowanie się do poleceń spotka się z konsekwencjami.

Zobacz także:  Przeżyjmy to jeszcze raz. Wspaniały spot z wypowiedzią Trumpa na temat Polski [WIDEO]

źródło: interia.pl