Witold Gadowski w mocnym wywiadzie dla Telewizji Republika: „Uchodźcy są katalizatorem, który ma zmienić świat” [WIDEO]

Dziennikarz śledczy Witold Gadowski udzielił wywiadu dla Telewizji Republika, w którym odpowiedział na pytania dotyczące wizji Europy nakreślonej przez przewodniczącego Komisji Europejskiej Jean-Claude Junckera.

Ponadto odniósł się do problemu bardzo dużego napływu imigrantów.

„To co pan Juncker głosi to wizja jednego państwa, jednej armii, jednej waluty. Co to są idee europejskie? To nie to co się wszystkim wydaje. Idee europejskie scalają komisarze. Będzie plan centralny wdrażania wartości europejskich. Będą nakładane kary na osoby, które nie będą wywiązywać się z założeń komisarzy. Ja wcale nie przesadzam” – powiedział Gadowski.

Witold Gadowski jest zaniepokojny polityką, która pod dużym naciskiem płynie z Unii Europejskiej. Nie wierzy w dobre intencje Donalda Tuska i Junckera, bo oni sami nie wiedzą, co tak naprawdę się dzieje.

„Z czym my mamy dziś do czynienia? Jeśli nie dotrzemy do samego jądra idei, nie dowiemy się. Donald Tusk i Juncker sami nie wiedzą co tak naprawdę się dzieje. To wszystko bierze się z ideologii germańskiej, związanej z marksizmem. To Niemcy wywołały największe wojny. Demokracja to jest to co komisarze uznają za demokrację. Dzisiaj obozy zamieniła fala uchodźców. To oni mają zredukować społeczeństwo Europy” – dodał.

Zdaniem dziennikarza uchodźcy, którzy napływają do Europy, zniszczą cywilizację zachodnią, jaką znamy. Nic już nie będzie takie samo. Uważa, że są katalizatorem, który wywoła nieodwracalne zmiany.

„Uchodźcy są katalizatorem, który ma zmienić świat. Chcą spowodować rewolucję społeczną, z której ma się wyłonić nowa jakość. Chcą zniszczyć tradycyjną Europę i na jej gruzach wybudować nowy świat. Uchodźcy są w Europie jak zaklęci żołnierze. Jeżeli nie ocalimy pewnych wzorców, to nie będzie do czego wracać i dążyć. Pochodnia naszej cywilizacji europejskiej musi płonąć” – stwierdził.

źródło: youtube.com, kanał: Telewizja Republika, niezalezna.pl, wpolityce.pl, telewizjarepublika.pl