Zobacz najlepsze wystąpienie w Sejmie. Matka dziecka z zespołem Downa zamknęła usta zwolennikom aborcji [wideo]

Sejm aborcja

Wczoraj w Sejmie mogliśmy usłyszeć wspaniałe wystąpienie dotyczące aborcji. Wygłosiła je matka wychowująca dziecko z zespołem Downa.

Głos w dyskusji dotyczącej aborcji zabrała posłanka Prawa i Sprawiedliwości Bernadeta Krynicka. Prywatnie kobieta wychowuje dziecko z zespołem Downa.

„Szanowni państwo, to, że znalazłam się w tej izbie, zawdzięczam mojej już dorosłej córce z zespołem Downa.

Jestem tego pewna, dla wielu jest to niezrozumiałe. Na pewno nauczyłaby Państwa wielu szacunku do drugiego człowieka, miłości i troski o drugiego.

Zobacz także:  Burza! Polityk PiS: Kaczyński winny zdrady Andrzeja Dudy

Moja najstarsza córka powiedziała mi kiedyś te słowa swojej siostrze: »Mamo, gdyby nie Magda, nie bylibyśmy tacy, jacy jesteśmy«. Dziś, jako dorosła już kobieta, rozwinęła niedokończoną kilka lat wcześniej myśl, której śmiało mogę dzisiaj użyć: Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wiele wnoszą w nasze życie ludzie niepełnosprawni intelektualnie. Rozwijają nas bardziej, niż kiedykolwiek sami moglibyśmy się rozwinąć. Odkrywają w nas cechy i umiejętności, o które nigdy wcześniej sami byśmy się nie podejrzewali. Budują w nas człowieczeństwo, które czyni nas ludźmi w prawdziwej, głęboko moralnej definicji tego słowa”.

Zobacz także:  Lekarz, który otwarcie odmówił leczenia wyborcom PiS został błyskawicznie zwolniony. Uciekł udając się na 'nagły urlop'

Mam pytanie do wnioskodawcy. Czy jest Pani w stanie powiedzieć mojej córce, że nie miała ona prawa się urodzić?” – stwierdziła poseł Krynicka.