Z cyklu ‚wolność na Zachodzie’: Jesteś młody i masz drogi zegarek? Policja uzna cię za potencjalnego przestępcę [foto]

Holenderski absurd
Holenderski absurd

Policja z Rotterdamu będzie zobligowana odebrać luksusowe przedmioty młodym ludziom, o ile pojawi się podejrzenie, że weszli w ich posiadanie na drodze przestępstwa.

Luksusowe przedmioty takie jak zegarki marki Rolex, drogie buty i płaszcze będą konfiskowane przez holenderskie służby porządkowe, jeżeli „winny” posiadania takich rzeczy nie udowodni swojej… niewinności. Brzmi to jak niezbyt śmieszny żart rodem z „Procesu” Kafki, lecz rotterdamska policja podchodzi do tego bardzo poważnie. Jak podaje Polsat News, służby już przechodzą szkolenia rozpoznawania prestiżowych marek.

Zobacz także:  Policja zatrzymała przeciwników rządu obrzucających siedzibę PiS-u. Lament i skowyt podczas aresztowania [wideo]

Do sprawy odniósł się polski europarlamentarzysta Janusz Korwin-Mikke. Internauci komentujący nowe prawo nie zostawiają suchej nitki na Holendrach i wprost nazywają je absurdem rodem z Franza Kafki.

„- Proszę udowodnić, że jest pan niewinny.
– A co mi się zarzuca?
– To, przed czym nie może się pan obronić.”

Zobacz także:  Piekło w Szwecji stało się faktem. Policjant ujawnia całą prawdę

"Młodzi ludzie noszący luksusowe zegarki, biżuterię i ubrania będą zatrzymywani przez policjantów i zmuszani do wyjaś…

Posted by Janusz Korwin-Mikke on Monday, January 8, 2018

Anne Mieke Zwaneveld, holenderski Rzecznik Praw Obywatelskich, uznała za logiczne, że policja zamierza pokazać, iż przestępstwo nie popłaci, ale według niej zapowiadana akcja policji jak sama przyznaje, „poszła zbyt daleko”, a samo posiadanie drogich dóbr nie jest jeszcze dowodem przestępstwa.

Źródło: polsatnews.pl