Zamordował cztery osoby, a teraz domaga się stu tysięcy odszkodowania za źle wyrwany ząb. Tuleya pomoże? [foto]

Sebastian R. domaga się odszkodowania.

Do niecodziennej sytuacji doszło w Katowicach. Sebastian R., odsiadujący wyrok 25 lat pozbawienia wolności za cztery zabójstwa, wytoczył proces cywilny Zakładowi Karnemu w Wojkowicach. Poszło o… ząb.

Przed Sądem Okręgowym w Katowicach odbyła się już druga rozprawa w sprawie Sebastiana R., który mając 17 lat zabił cztery osoby: ciotkę, jej nieletniego syna, znajomego oraz postronnego starszego mężczyznę. Morderca żąda 100 000 złotych odszkodowania od ZK w Wojkowicach za nie do końca poprawnie wyrwany ząb mądrości. Więzienny stomatolog obecny podczas pierwszej rozprawy tłumaczył iż higiena jamy ustnej Sebastiana R. „pozostawiała wiele do życzenia” i że osadzony sam prosił o usunięcie zęba.

Zobacz także:  Polak oszukany przez Niemca. Tragedia pana Mariana [wideo]

Tylko 100 tys.? Weś… 😛 Taki sędzia Tuleya dał innemu zabójcy ćwierć miliona złotych zadośćuczynienia m.in. za zbyt…

Posted by Kamieni Kupa on Wednesday, January 10, 2018

Wydaje się więc, że można w tym miejscu przytoczyć sytuację z zeszłego roku, w której to znany autorytet środowisk opozycyjnych sędzia Igor Tuleya przyznał 264 tysiące złotych odszkodowania Ryszardowi Boguckiemu, za pozostawanie w areszcie w związku z podejrzeniem nakłaniania do zabójstwa gen. Marka Papały.

Bogucki odbywa aktualnie wyrok 25 lat więzienia za udział w zabójstwie w 1999 r. szefa gangu pruszkowskiego Andrzeja Kolikowskiego, ps. „Pershing”. Skarżył się, że w celi, w której przebywał, „nie miał miejsca na rozprostowanie rąk, a kolanami dotykał drugiej ściany”. „Były to warunki uwłaczające godności człowieka” – podkreślał.

Warszawski sąd wówczas okazał się wyjątkowo łaskawy i nieprawomocnie przychylił się do żądania gangstera, domagającego się pierwotnie… 9 mln złotych.

Źródło: dziennikzachodni.pl