Statek o nazwie .N powoli tonie. Zbigniew Gryglas wydał oświadczenie. Prawica skacze z radości [FOTO]

Zbigniew Gryglas

Zbigniew Gryglas, przedsiębiorca, który w 2015 zdecydował się kandydować z list .Nowoczesnej i przez blisko dwa lata funkcjonował na partyjnym zapleczu, nie mając możliwości wypromowania swojej sylwetki oraz poglądów – zdecydował opuścić formację Petru.

Wszystko zaczęło się od momentu, w którym Zbigniew Gryglas wyszedł na mównicę sejmową z opaską Narodowych Sił Zbrojnych na ramieniu. Nie spodobało się to mocno lewicowym środowiskom, a na patriotyczną postawę posła posypał się ogromny hejt.

Petru w związku z tym udzielił nagany Gryglasowi oraz oskarżył o promocję „nacjonalizmu i ksenofobii” – co spowodowało coraz większe tarcia na linii .Nowoczesna – Gryglas.

Poseł wydał oświadczenie, w którym dziękuje .N za dotychczasową współpracę, oraz zaznacza, że powodem jego odejścia okazały się „znaczne rozbieżności merytoryczne” między nim a główną linią partii.

Niektórzy prawicowi obserwatorzy sugerują, że poseł Gryglas znajdzie swoje miejsce w ugrupowaniu Kukiz’15 – miałoby za tym przemawiać między innymi to, że eks-członek .N prezentuje wolnorynkowe poglądy na gospodarkę oraz to, że „drzwi do jego biura poselskiego nie zamykają się”, jak twierdzi znajomy Gryglasa, sugerujący dość spore zażyłości z parlamentarzystami klubu K’15.