ZUS wysłał 3,7 mln listów do przedsiębiorców. Szykują się zmiany

ZUS

Od 1 stycznia 2018 r. przedsiębiorców czeka zmiana. Z tego powodu ZUS zaczął wysyłkę listów informacyjnych (Już 3,7 mln) do osób prowadzących firmy.

Wszystkie składki na ubezpieczenia społeczne do ZUS-u będą trafiały na jeden rachunek. Na chwilę obecną pieniądze wpłacane są na cztery różne rachunki, co było niejednokrotnie kłopotliwe.

Jedno konto przeznaczone było na składkę chorobową, inne na rentową, a kolejne na emerytalną. Takie rozwiązanie zajmowało nie tylko więcej czasu, ale zwiększało również ryzyko popełnienia błędu.

Z tego powodu Zakład Ubezpieczeń Społecznych postanowił przypomnieć przedsiębiorcom o nadchodzących zmianach. Własnie trwa wysyłka listów do wszystkich, którzy prowadzą firmy.

Płatnicy znajdą w listach indywidualne numery rachunków do wpłat. ZUS wysłał łącznie 3,7 mln kopert z niezbędnymi informacjami.

Od przyszłego roku każdy, kto prowadzi swoją działalność gospodarczą, będzie dysponował jednym rachunkiem. Będzie on kombinacją liczby kontrolnej, stałego numeru identyfikacyjnego ZUS, liczby uzupełniającej oraz 10-cyfrowego NIP-u.

źródło: money.pl, wiadomosci.radiozet.pl